سامسونگ و گوگل مدت هاست که گوشی های هوشمند خود را با آخرین نسخه اندروید ارائه می کنند. اکنون شیائومی نیز در حال راه اندازی است و به روز رسانی اندروید 13 را به گوشی هوشمند برتر خود آورده است. اما کل داستان یک جنبه منفی دارد.

شیائومی

شیائومی 12 پرو آپدیت اندروید 13 را دریافت می کند

اندروید 13 ماه هاست که آماده شده است. در حالی که گوگل و سامسونگ اساساً همه گوشی های هوشمند مرتبط را با ارتقای بزرگ ارائه کرده اند، شیائومی اکنون به آرامی شروع به کار می کند. در آلمان، به‌روزرسانی اندروید 13 با رابط کاربری MIUI 13 اکنون برای کاربران در دسترس است شیائومی 12 پرو آماده دانلود است (منبع: شهر برمرهاون). این گوشی هوشمند برتر فعلی سازنده چینی است. مدل های T مانند Xiaomi 12T Pro که کمی دیرتر ظاهر شدند، ارزان تر هستند و باید در زیر طبقه بندی شوند.

برای دریافت به‌روزرسانی اندروید 13 و MIUI 13، نیازی به استفاده از هیچ ترفندی مانند تغییر منطقه ندارید. Xiaomi 12 Pro (تست) در آلمان عرضه می شود. به احتمال زیاد نوآوری ها در زیر کاپوت یافت می شوند، زیرا MIUI 13 قبلاً برای این گوشی هوشمند موجود بود. شیائومی اکنون اندروید 13 را با چند ماه تاخیر تحویل داده است. MIUI 14که همراه با گوشی های هوشمند شیائومی 13 عرضه می شود، احتمالا بعداً دوباره به گوشی های هوشمند خواهد آمد. رابط کاربری شیائومی برخلاف سایر سازندگان مستقل از نسخه اندروید است.

در این ویدیو شما را با شیائومی 12 پرو آشنا می کنیم:

بسیاری دیگر از گوشی های هوشمند شیائومی عرضه می شوند

اما این تازه شروع است. با گذشت زمان، شیائومی گوشی های هوشمند بیشتری را با اندروید 13 عرضه خواهد کرد. با این حال، این شرکت یک ضمانت به روز رسانی تا حدودی محدود دارد. تنها گوشی‌های هوشمند برتر دارای ضمانت دریافت نسخه‌های جدید اندروید هستند. تنها می توان امیدوار بود که سایر مدل های میان رده نیز به روز شوند. اما استراتژی نیز متفاوت است، زیرا شیائومی بیشتر به یک رابط کاربری به روز MIUI علاقه مند است تا نسخه اندروید.