بهترین کلید یاب: Apple AirTag و گزینه های جایگزین

Apple AirTag، Samsung SmartTag، Tile و جایگزین های آنها مفید هستند. دستگاه های ردیاب کوچک را می توان در چمدان قرار داد یا به اشیایی مانند کلید متصل کرد. اگر چیزی گم شد، می‌توانید از برنامه تلفن همراه برای شروع جستجو و یافتن مجدد مورد گمشده استفاده کنید.

سازگار با اپل (iOS، iPadOS، watchOS، macOS). Apple AirTag توسط اپل توسعه داده شده است و اگر شما عمیقاً در اکوسیستم اپل غوطه ور هستید، یک افزودنی ایده آل است. ردیاب گرد با بلوتوث کم انرژی و UWB کار می کند. محلی سازی از طریق برنامه من را پیدا کنید (iOS، macOS) در فراسوی مرزهای ملی نیز صورت می گیرد سانتی متر دقیق («جستجوی دقیق»، به آیفون 11 یا جدیدتر نیاز دارد). از آنجایی که برد رادیویی محدود است، مانند همه دستگاه‌های این نوع، از ترفندی استفاده می‌شود: به گفته اپل، AirTag بر اساس «شبکه‌ای متشکل از صدها میلیون دستگاه آیفون، آی‌پد و مک در سراسر جهان» است. AirTag گم شده نیازی به برقراری ارتباط مستقیم با مالک ندارد، بلکه فقط برای دسترسی به هر دستگاه اپل نزدیک است. سپس می تواند مکان را به iCloud آن را ارسال کنید و مالک – و هیچ کس دیگری – نمی تواند آن را در آنجا بازیابی کند. باتری قابل تعویض (CR2032) بیش از یک سال دوام می آورد.

Apple AirTag (منبع تصویر: GIGA)
Apple AirTag 1-pack

مزایای:

سازگار با دستگاه های سامسونگ (Galaxy). شرکت کره ای سامسونگ نیز از سال 2021 با یک ردیاب شروع کرده است: سری محصول SmartTag نام دارد و در حال حاضر شامل SmartTag (بلوتوث LE، اما بدون UWB) و SmartTag+ (با UWB). ویژگی های اولیه قابل مقایسه با AirTag اپل است: باتری (CR2032) را نیز می توان در اینجا تعویض کرد و مکان از طریق بلوتوث LE (و UWB) است. اگر ردیاب خارج از محدوده بی سیم باشد، این اتفاق می افتد SmartThings Find Network که شامل بیش از 200 میلیون گوشی هوشمند و تبلت سامسونگ در سراسر جهان است (از ژوئیه 2022، منبع: سامسونگ).

Galaxy SmartTag+ EI-T7300 یک کلید یاب از سامسونگ است که به شبکه SmartThings Find متکی است. (منبع تصویر: سامسونگ)
Samsung Galaxy SmartTag+ (EI-T7300)

بنابراین، در اینجا نه ردیاب GPS ارائه شده، این یک فناوری متفاوت و یک حوزه کاربردی متفاوت است.

Apple AirTag: همیشه با شماست

معایب:

 • بدون UWB برای جستجوی دقیق در نزدیکی
 • برای کاربران اندروید جالب نیست

Samsung SmartTag: جالب برای طرفداران سامسونگ

UWB (باند فوق عریض) برای محلی سازی دقیق در مجاورت نزدیک هنوز در هیچ یک از محصولات کاشی استفاده نشده است. این ویژگی برای “Tile Ultra” وعده داده شده بود که با وجود اعلام برای سال 2022 هنوز منتشر نشده است (منبع: Tile). Tile یک سرویس پولی به نام ارائه می دهد Tile Premium (منبع: کاشی)، که هزینه آن 34.99 یورو در سال است. این شامل ویژگی هایی مانند اعلان های هوشمند و تعویض رایگان باتری است.منبع

در این نمای کلی، ما بر روی ردیاب هایی تمرکز می کنیم که با فناوری هایی مانند بلوتوث، UWB (باند فوق عریض) و NFC کار کردن شما متفاوت معامله می کنید تعیین ها برای پیدا کردن:

 • ردیاب ها، ردیاب های بلوتوث
 • کلید یاب، کلید یاب
 • آیتم یاب
 • یاب

با این حال، او فقط دارد بلوتوث، اما نه از طریق UWB: بنابراین فقط می توان آن را تقریباً و نه با دقت سانتی متری قرار داد. مانند AirTag، می توان آن را “زنگ” زد و سپس آهنگی را پخش کرد و جستجو در این نزدیکی را بسیار آسان تر می کند.

یه خرید خوب

بسته 2 کلید یاب Atuvo

سازگار با اندروید و iOS. شرکت آمریکایی کاشی حدود 10 سال است که در بازار فعال است و خود را “پیشگام در زمینه فناوری جستجو” توصیف می کند. قابل توجه است انتخاب فرمت های مختلف، همینطور حدود یک ردیاب چسب (استیکرها، به آمازون نگاه کنید) یا یک ردیاب در فرمت کارت اعتباری (لاغر، در آمازون را ببینید) موجود است.

ردیاب‌های کاشی در قالب‌های مختلفی عرضه می‌شوند: Mate، Slim، Sticker و Mate Pro (منبع تصویر: کاشی)
کاشی اسلیم

سازگار با اپل (iOS، iPadOS، watchOS، macOS). یک جایگزین (اغلب با تخفیف موجود) برای Apple AirTag است اتوووس کلید یاب (به آمازون نگاه کنید). این با شبکه Find My Apple سازگار است (با Apple Find My کار می کند)، بنابراین می توان آن را با استفاده از برنامه Find My نیز پیدا کرد.

بسته 2 کلید یاب Atuvo

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2023/04/01 5:43 بعد از ظهر

استفان بابک
استفان بابک، ویرایشگر GIGA، متخصص لوازم الکترونیکی مصرفی، به ویژه صدا.

من یک AirTag در کیف پولم دارم. این چند بار در زندگی روزمره باعث صرفه جویی در وقت و استرس من شده است، برای مثال به این دلیل که عجله داشتم و مطمئن نبودم که آخرین بار کیف پولم را در جیب کتم، در کوله پشتی یا روی میز آشپزخانه گذاشته ام. در تعطیلات، این ابزار بخشی جدایی ناپذیر از چمدان من است – که به من احساس امنیت می دهد. من تجربیات خود را در مورد این خرید تقریباً شگفت انگیز خوب در گزارشی جمع آوری کرده ام. چند معایب: AirTag هیچ سوراخی برای اتصال ندارد، سریع خراش می‌دهد و برای سلیقه من باید فشرده‌تر باشد.

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2023/04/01 5:43 بعد از ظهر

مزایای:

 • عملا بدون محدودیت برد
 • مدل های متعدد در فرمت های مختلف
 • سازگار با پلتفرم های مختلف

کاشی اسلیم

مزایای:

 • عملا بدون محدودیت برد
 • سوراخ حاضر

معایب:

 • بدون UWB (از فوریه 2023)
 • برخی از ویژگی ها نیاز به اشتراک پولی دارند

معایب:

 • فقط برای کاربران سامسونگ جالب است

کاشی: ردیاب ها در قالب های مختلف

مزایای:

 • عملا بدون محدودیت برد
 • سوراخ حاضر

Samsung Galaxy SmartTag+ (EI-T7300)

Apple AirTag 1-pack

معایب:

Atuvos: جایگزینی برای AirTag اپل

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 04/01/2023 15:27

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 04/01/2023 16:01