بهترین بلندگوهای غیرفعال قفسه کتاب سال 2022


شگفت انگیز است که این روزها با بلندگوهای کوچک به چه کیفیت صدای بالایی می توان رسید. ما به شما بلندگوهای خوب قفسه کتاب غیرفعال تا 1000 یورو (قیمت جفت) را معرفی می کنیم که به عنوان ارتقاء برای یک سیستم فشرده و همچنین به عنوان بلندگوهای تلویزیون یا رایانه شخصی مناسب هستند.

چرا باید بلندگوهای جدید بخرید؟ خوب، مشابه تلویزیون ها یا تلفن های هوشمند، پیشرفت فنی دائمی در بلندگوها وجود دارد. رفتار ضربه ای، فرکانس قطع کمتر، رفتار تشعشع، تشدید مسکن – همه اینها در نهایت بر صدا تأثیر می گذارد.

توسعه بلندگو در Teufel، سازنده ای از برلین (منبع تصویر: شیطان)

در سال های اخیر، بلندگوها به طور فزاینده ای با استفاده از CAD، شبیه سازی های کامپیوتری (شرایط فشار داخلی) و اندازه گیری لیزری (“سیستم کلیپل”) توسعه یافته اند که منجر به موفقیت قابل توجهی در بهبود پخش شده است. جعبه‌های قفسه جمع و جور اغلب از «مدل‌های پرچم‌دار» بزرگ‌تر و بسیار گران‌تر بهره می‌برند، زیرا دانش به‌دست‌آمده در آنجا در طول توسعه به خواهر و برادر کوچک‌تر منتقل می‌شود.

استفان بابک
استفان بابک، ویرایشگر GIGA، متخصص لوازم الکترونیکی مصرفی، به ویژه صدا.

پیشرفت فنی که باعث می شود بنشینید و متوجه شوید

یک بلندگوی قفسه‌ای میان‌رده از دهه 1990 هنوز هم می‌تواند صدای ذهنی خوبی را امروز ایجاد کند – اما احتمالاً نمی‌تواند با ارزش‌های عملکرد مدل‌های فعلی سازگاری داشته باشد. فکر می‌کنم شما هم می‌توانید این را بشنوید: بلندگوهای جدید معمولاً صدایی متعادل‌تر دارند، باس محکم‌تری دارند و در مورد محل نصب ایده‌آل چندان انتخاب‌کننده نیستند.

JBL Control One: کلاسیک ارزان قیمت

نسخه اصلی در سال 1987 ظاهر شد و حتی در آن زمان سروصدا به پا کرد. از آن زمان به طور مداوم توسعه یافته است، در همین حال JBL Control One (مشاهده در MediaMarkt) یکی از پرفروش ترین بلندگوهای جهان باشد. اگر چشمان خود را باز نگه دارید، این جعبه به طور ناگهانی در همه جا دیده می شود: در میخانه گوشه، در مرکز اجتماع، با نوازندگان در استودیو به عنوان “مانیتور دوم” – Control One تلفظ می شود. قدرتمند ساخته شده و در نتیجه همه کاره است. محدوده تحویل شامل دو مورد محوری است پایه های دیواری، در پشت جعبه یک نخ مربوطه وجود دارد (به دستورالعمل های عملیاتی PDF، صفحه 4 مراجعه کنید).

JBL Control One (2 قطعه)

JBL Control One (2 قطعه)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2022/07/15 ساعت 3:30 بعد از ظهر

کیفیت صدا با توجه به رنج قیمت خوب است. سازنده سعی نمی کند از ترفندهای فنی برای ایجاد صدای “بزرگتر” یا تاثیرگذارتر از کیس استفاده کند. کنترل وان به صدا در می آید خنثی و واضح است، اما در فرکانس‌های پایین (تقریباً کمتر از 80 هرتز) به طور قابل توجهی از بین می‌رود – درایور 4 اینچی داخلی برای آن مناسب نیست. این برای گفتار و موسیقی پس‌زمینه اهمیت کمتری دارد – اما برای یک تجربه صوتی جامع، باید JBL را با یک ساب ووفر مناسب ترکیب کنید.

بهترین چیز در مورد JBL Control One او است قیمت پایین: حدود 100 یورو در خرده فروشی پرداخت می شود – برای زوج! لازم نیست زیاد به آن فکر کنید. جای تعجب نیست که طرفداران سرسخت این جعبه را به صورت عمده می خرند و آن را در همه جای خانه نصب می کنند: سینمای خانگی، تراس، اتاق سرگرمی… Control One در همه جا در جای مناسب قرار دارد.

مزایای:

 • سبک و مقاوم
 • مناسب برای نصب روی دیوار
 • ارزش زیادی برای پول

معایب:

Teufel Ultima 20 mk3: پرفروش ترین کتاب برلین

توسعه یافته در برلین، محبوب در سراسر آلمان: The Teufel Ultima 20 mk3 (به سازنده مراجعه کنید) یک پرفروش واقعی است. قابل توجه آن است ووفر کولار اغلب در این محدوده قیمت چنین چیزی را نمی بینید. گوشه ها به آرامی گرد می شوند، پوشش جلویی قابل جابجایی است.

Ultima 20 در برلین ساخته شد (منبع تصویر: شیطان)

در سال‌های اخیر، این مدل رتبه‌بندی‌های تست خوب متعددی را از مطبوعات تجاری و مشتریان دریافت کرده است. صدای درخشان و پر جنب و جوش و صدای تلفظ شده بارها مورد ستایش قرار گرفت قیمت خرید منصفانه. طراحی فشرده (ارتفاع: 33.5 سانتی متر) به این معنی است که برای طوفان های تندری واقعی به یک ساب ووفر مناسب نیاز است. اما Ultima 20 mk3 هنوز هم می تواند تکان بخورد: در اتاق های کوچکتر (تقریباً 20 متر مربع) و نزدیک به دیوار نصب می شود، به راحتی یک فضای مهمانی ایجاد می کند. اگر باور نمی کنید، می توانید در هر زمان که بخواهید این اجرا را در فروشگاه پرچمدار Teufel در برلین (یا در شهرهای دیگر) مشاهده کنید.

مزایای:

 • صدای متعادل
 • ارزش زیادی برای پول
 • طراحی چشمگیر

معایب:

Elac Debut 2.0 B6.2: پوستی صادق

مجله WhatHifi در مورد Elac Debut 2.0 B6.2 (به MediaMarkt نگاه کنید) و بالاترین امتیاز 5 ستاره را در پایان می دهد.

Elac Debut B6.2 (2 قطعه)

Elac Debut B6.2 (2 قطعه)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2022/07/15 ساعت 10:36 ب.ظ

متخصص بلندگوهای معروف اندرو جونز (KEF، TAD، Infinity، Pioneer) Elac Debut 2.0 B6.2 را توسعه داده است، جعبه قطعا به عنوان یک جعبه ارزانتر توصیه می شود. ورود به دنیای موسیقی دوست. باس برای حجم کیس شگفت انگیز است عمیق و کنترل شده، میانه ها و اوج ها با یک بالا مشخص می شوند قدرت حل و فصل بیرون با این حال، صداقت تقریباً بی‌رحمانه بلندگو نیز می‌تواند یک نقطه ضعف باشد: ضبط‌های بد یا دستگاه‌های ضعیف در زنجیره پخش آشکار می‌شوند و محو نمی‌شوند.

مزایای:

 • صدای طبیعی و دقیق
 • همچنین می تواند فرکانس های پایین را به خوبی بازتولید کند

معایب:

 • ظاهری تا حدودی ساده

Nubert nuLine 34: دانشجوی نمونه

آن سوابی های لعنتی! هرکسی که با بلندگوها سر و کار دارد، همیشه با برند Nubert از شوابیش گموند روبرو می‌شود: برنده آزمون اینجا، برنده رای خوانندگان آنجا – تقریباً می‌توان فکر کرد که اوضاع آنجا درست نیست. اما نه – من شخصاً در چند ساعت جلسات گوش دادن خود را متقاعد کردم که نوبرت دقیقاً همان چیزی را ارائه می دهد که شهرت وعده داده است. مدلی که من در خانه استفاده کردم دیگر موجود نیست. را nuLine 34 (مشاهده در آمازون) جانشین معنوی است، به اصطلاح: یک جعبه جمع و جور که هنوز هم مقرون به صرفه است و در حال حاضر خواسته های بالا می داند چگونه راضی کند

Nubert nuLine 34 (2 قطعه)

Nubert nuLine 34 (2 قطعه)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت در تاریخ 2022/07/15 ساعت 5:33 بعد از ظهر

NuLine 34 فرکانس 48 تا 23000 هرتز (3-dB) را پوشش می دهد که برای کلاس اندازه شگفت انگیز است و به راحتی برای اکثر ژانرهای موسیقی کافی است. را قرائت پاسخ فرکانس عالی هستند، این جعبه یک دانشجوی نمونه واقعی است. ساب ووفر اضافی لازم نیست – به جز برای اتاق های بسیار بزرگ. شخصیت صدا تلفظ می شود خنثی، همچنین می توان گفت بدون رنگ. این دقیقا همان چیزی است که در ضبط وجود دارد. آ سوئیچ در پشت خدمت می کند تنظیم محدوده فرکانس بالا: با تنظیم “نرم”، “خنثی” و “درخشان” پخش را می توان به راحتی بهینه کرد. در یک اتاق با رطوبت ضعیف (پارکت، شیشه های زیاد) توصیه می شود ارتفاعات را پایین بیاورید. از سوی دیگر، افزایش، صدایی درخشان را تضمین می کند.

بله، قیمت خرید دو عدد Nubert nuLine 34 در حال حاضر بسیار بالاتر از قیمت برخی از سیستم های فشرده از جمله بلندگوها است. اما با توجه به عملکرد ارائه شده، به جرات می توانم بگویم که یافتن معامله بهتری در بازار سخت است. همراه با یک تقویت کننده با کیفیت بالا (به عنوان مثال Yamaha A-S701 از آمازون)، می توان یک سیستم استریو ایجاد کرد که بالاترین سطح لذت گوش دادن را برای سال های آینده تضمین می کند. یک سرمایه گذاری عاقلانه

مزایای:

 • صدای دقیق و خنثی، تا ولوم بالا
 • حتی بدون ساب ووفر با اطمینان پخش می شود
 • کیفیت پردازش تمیز

معایب:

 • نیاز به یک آمپلی فایر قوی

بهترین بلندگوهای غیرفعال قفسه کتاب 2022: نحوه انتخاب توصیه ها

من تجربیات و تحقیقات خودم را در مجلات تخصصی در این خلاصه آورده ام. بلندگوهای فعلی قفسه کتاب ارائه شده است که مورد تحسین مطبوعات و مشتریان قرار گرفته است و بنابراین برای خرید توصیه می شود. منابع استفاده شده: Sound on Sound، Stereoplay (نسخه 11/2018، همچنین در Readly موجود است)، WhatHifi 02/2020، CNET 06/2021

خرید بلندگوهای قفسه کتاب: پاسخ به سوالات متداول (سؤالات متداول)

بهترین مکان برای قرار دادن بلندگوی قفسه کتاب کجاست؟

اصطلاح “گوینده قفسه” را نباید به معنای واقعی کلمه در نظر گرفت. قفسه‌ها برای کتاب‌ها و آجری‌ها هستند، معمولاً به صدا در می‌آیند – جایی برای بلندگو نیست. قرار دادن روی یک بوفه بزرگ یا یک بوفه خاص اغلب بهتر است بلندگو می ایستد. اگر واقعاً باید روی قفسه باشد، بهتر است هر دو بلندگو در سطح گوش باشند. کمک فنرهای صوتی را زیر آن قرار دهید تا تاب خوردن ناخواسته قفسه ها کاهش یابد.

کمک فنر Oehlbach برای بلندگو (8 عدد)

کمک فنر Oehlbach برای بلندگو (8 عدد)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2022/07/15 18:19

به کدام کابل ها نیاز دارم؟

بلندگوها معمولا با کابل عرضه نمی شوند. حتی اگر کابل‌های بسیار گران قیمت بالا در محافل صدا دوست توصیه می‌شود – کابل‌های مسی معمولی با قطر 2.5 میلی‌متر مربع برای بلندگوهای ارائه‌شده در اینجا کافی است. تنها زمانی که همه گزینه های بهینه سازی (محل نصب، آکوستیک اتاق) تمام شده اند و هنوز پول باقی مانده است، می توانید به “ارتقای کابل” فکر کنید. اتصال تمیز نیز مهم است: انتهای کابل باید محکم به آمپلی فایر و بلندگوها متصل شود تا از یک تماس ایمن اطمینان حاصل شود.

کابل مسی بلندگو سفید، 10 متر - 2 × 2.5 میلی متر مربع

کابل مسی بلندگو سفید، 10 متر – 2 × 2.5 میلی متر مربع

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2022/07/15 18:39

آمپلی فایر چه نقشی دارد؟

“صدای تقویت کننده” موضوع پیچیده ای است. نسخه کوتاه این است: بله، تقویت کننده ها می توانند صداهای متفاوتی داشته باشند، گاهی اوقات شخصیت خاص خود را دارند. اصولاً توصیه می شود هنگام خرید بلندگوهای غیرفعال جدید به تقویت کننده مناسب نیز توجه کنید: آیا جعبه قدیمی اتاق نشیمن هنوز به اندازه کافی خوب است؟ آیا دستگاه نیاز به تعمیر و نگهداری دارد؟ آیا خرید جدید منطقی است؟ برخلاف آنچه که انتظار می رود، بلندگوهای جمع و جور قفسه کتاب همیشه نمی توانند به خوبی با تقویت کننده های کوچک و کم قدرت ترکیب شوند. بلکه راندمان و امپدانس تعیین کننده هستند.

آمپلی فایرهای استریو به خصوص فشرده و در عین حال بسیار قدرتمند مانند Fosi Audio BT30D (نمایش در آمازون) به طور فزاینده ای محبوب می شوند. برای میزهای فشرده، قطعاً این مورد را همراه با بلندگوهای قفسه کتاب جمع و جور در نظر بگیرید. برای اتاق نشیمن، ماژول کلاسیک hi-fi با جلوی شیک توصیه می شود – چشم می تواند آن را بشنود.

تقویت کننده یکپارچه Denon PMA-600NE با 70 وات در هر کانال

تقویت کننده یکپارچه Denon PMA-600NE با 70 وات در هر کانال

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2022/07/15 19:28

هزینه یک بلندگوی قفسه کتاب پسیو خوب چقدر است؟

هیچ پاسخ کلی برای این سوال وجود ندارد. برای میز تحریر، حتی یک جفت ساده با قیمتی در حدود 150 یورو می تواند معجزه کوچکی انجام دهد و مثلاً فضای هیجان انگیزی را در بازی ها ایجاد کند. اگر ضبط‌های با کیفیت بالا را با تمرکز کامل تجزیه و تحلیل کنید یا خودتان موسیقی تولید کنید و مجبور باشید در حین گوش دادن تصمیمات مهمی بگیرید، باید 500 یورو یا حتی بیشتر هزینه کنید. یک چیز مسلم است: یک تنظیم مناسب استریو با دو بلندگوی خوب قفسه کتاب که به درستی قرار داده شده اند به راحتی از نظر صدا بر هر بوم باکس بلوتوثی غلبه می کند.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع