بلیزارد هنوز آن را دارد

می توانید نحوه بازی Diablo 4 را در تریلر گیم پلی مشاهده کنید:

دیابلو 4 (پلی استیشن 5)

انتظار ارزشش را داشت، زیرا Diablo 4 موفق شده است نقاط قوت قدیمی این سری را در پوششی امروزی بپوشاند. هر یک از این پنج کلاس می‌توانند در چندین ساخت مختلف تخصص داشته باشند، با دروید و شکارچی، دو دوست قدیمی در حال بازگشت هستند، صحنه‌سازی به همان اندازه غم‌انگیز و چشمگیر است، فعالیت‌های آخر بازی گسترده و متنوع هستند، و تغییر به بازی باز جهان نیز در جریان بازی ارگانیک است.

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2023/05/30 16:48

نتیجه گیری آزمون

در تریلر رسمی می توانید نمای کلی از داستان را دریافت کنید:

در نسخه آزمایشی خود، ما توانستیم کل بازی را با تمام محتوای آخر بازی انجام دهیم، اما هنوز تعدادی ویژگی وجود دارد که نمی توان درباره آنها قضاوت نهایی کرد. در نهایت، Diablo 4 یک بازی آنلاین با دنیای مشترک است و علاوه بر آن یک Battle Pass نیز ارائه می‌کند. اینکه چگونه Battle Pass و محتوای چندنفره در جریان بازی ادغام می‌شوند را می‌توان تنها از زمان شروع بازی قضاوت کرد.

فصل اول در ماه جولای شروع می شود، امیدوارم زمان کافی برای حل هر گونه تعادل و مشکلات فنی وجود داشته باشد. بنابراین، اگر نمی‌خواهید بازی را برای دسترسی زودهنگام چند روزه پیش‌سفارش کنید، در رقابت‌های آتی که در صدر جدول امتیازات قرار می‌گیرید، در مضیقه قرار نمی‌گیرید.

در مورد اقلام معامله هم همینطور. در حالی که معاملات کاملاً باز در Diablo 2 یک افراطی است، از زمانی که خانه حراج بدنام آفلاین شد، تقریباً در Diablo 3 وجود ندارد. از این نظر نیز، Diablo 4 می‌خواهد حد وسطی را در پیش بگیرد که اثرات آن تنها در چند هفته قابل ارزیابی کامل است.

فعالیت های بی شماری در نقشه جهانی Diablo 4 منتظر شما هستند. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

در نیمه دوم در مجموع شش اثر داستانی طرفداران سرسخت Diablo هنوز هم ارزش پول خود را دارند، به خصوص که بازی اصلی تنها ابتدای داستان است و شکی باقی نمی‌گذارد که در الحاقیه‌های بعدی نیز گفته شود.

2 + 3 = 4؟ بهترین ها از هر دو دنیا

دو نقطه قوت دیگر که از Diablo 3 منتقل شده اند، احساس کلی گیم پلی و فصل ها هستند. هر ضربه ای عظیم است، هر طلسم قدرتمندی به نظر می رسد، صدا به طرز قانع کننده ای می پیچد و جغجغه می کند – نبرد در Diablo 4 حس خوبی دارد. علاوه بر این، سرعت آنها در مقایسه با Diablo 3 بسیار کاهش یافته است. مهم است که در کجای نبرد قرار بگیرید، کدام دشمنان را ابتدا از بین می برید، کدام منطقه را مورد حمله قرار می دهید و کدام استعدادها را انتخاب می کنید، نه اینکه با یک خواب مانند قبلی، کل گروه های دشمنان را نابود کنید.

دیابلو 4 (پلی استیشن 5)

هرگز زمان بهتری برای طرفدار دیابلو نبوده است. Diablo 3 پس از سال‌ها به‌روزرسانی با فصل 28، از همه سیلندرها خارج می‌شود، Diablo 2 به لطف نسخه جدید موفق Ressurected در شکوفایی کامل است و حتی Diablo Immortal یک جایگزین ثابت، اگر نگوییم غیرقابل انکار، برای موبایل است.

اگر در ابتدا نقص فنی کامل وجود نداشته باشد، Diablo 4 با موفقیت در مرحله اول تسلط پیدا کرده است و این فقط شروع است، بالاخره بازی باید برای سالهای آینده حفظ و گسترش یابد.

در مقابل، Diablo 3 به لطف حالت ماجراجویی در پایان بازی برتری داشت، نقطه قوتی که Diablo 4 حتی بیشتر بر آن افزوده است. چه سیاه چال های کابوس، جایزه ها، رویدادها، رئیس های جهان، ماموریت های جانبی، مناطق PVP یا Infernal Tide، همیشه کاری برای انجام دادن وجود دارد.

همانطور که در Diablo 2، هر کلاس دارای یک درخت استعداد پیچیده است که امکان ساخت انواع مختلفی را فراهم می کند. در پایان بازی، به جای اینکه یکی از مجموعه های آماده مانند Diablo 3 را کنار هم قرار دهید و سپس فقط سطوح Paragon را آسیاب کنید، دوباره جستجو برای آیتم های مناسب نقش اصلی را ایفا می کند.

حتی در پایان بازی، آیتم‌های زرد کمیاب همچنان مرتبط هستند. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

بر اساس تمام اطلاعات تا کنون، دیابلو 4 حاوی عناصر pay-2-win نخواهد بود. تمام محتوای Battle Pass که بر گیم پلی تأثیر می گذارد، مانند افزایش XP، به طور جدی بخشی از مسیر رایگان است و باید پاک شود. از سوی دیگر، محتوای ممتاز آهنگ‌های پولی باید حاوی ترانس ماگ و سایر عناصر آرایشی باشد. نگرانی در مورد اینکه Battle Pass و سایر محتوای فروشگاه با چه شدتی در بازی تبلیغ می شود، توجیه می شود، به خصوص با توجه به تجربه اخیر با Diablo Immortal.

نفوذ لیلیت در اعماق قلب مردم نفوذ می کند و تاریک ترین تمایلات آنها را آشکار می کند. در ابتدای بازی، Diablo 4 خود را از متروک ترین و وحشیانه ترین سمت خود نشان می دهد. روزهایی که سبک گرافیکی Diablo 3 به عنوان بچه پسند و کمیک مانند مورد انتقاد قرار می گرفت، گذشته است.

تریلر بازی Diablo 4

8.7/10

«Diablo 4 به طرز ماهرانه‌ای نقاط قوت پیشینیان خود را در یک بسته کلی معاصر ترکیب می‌کند. سال‌ها با این بازی لذت خواهید برد.”منبع

فصل‌های Diablo 3 همچنین نشان‌دهنده خوبی از چگونگی ادامه Diablo 4 در ماه‌ها و سال‌های آینده است. این طوری باید باشد ارائه یک ترفند گیم پلی منحصر به فرد برای هر فصل و همچنین اصلاح تعادل بین کلاس ها و ساخت ها در طولانی مدت. بلیزارد قبلاً در مراحل بتای قبلی نشان داده است که اگر سبک‌های پخش خاص خیلی ضعیف یا خیلی قوی هستند، مایل به انجام تنظیمات است.

Diablo 4 در تاریخ 6 ژوئن برای پلی استیشن 4 و 5، ایکس باکس سری، ایکس باکس وان و رایانه شخصی مایکروسافت ویندوز منتشر خواهد شد. کسانی که نسخه Deluxe را پیش‌سفارش می‌کنند، می‌توانند ماجراجویی خود را از 2 ژوئن آغاز کنند.

داستان این بار دوباره در ترکیبی از ویدئوهای رندر با کیفیت بالای بلیزارد و کات سین های درون بازی که کاملاً قانع کننده هستند، روایت می شود. این چیز خوبی است، زیرا صحنه‌پردازی فوق‌العاده به داستان وزن خاصی می‌دهد. در نهایت، لیلیث بیشتر یک شخصیت ثانویه در افسانه دیابلو است، و باعث می‌شود که خط داستانی شبیه یک اسپین آف به نظر برسد تا بخشی جدید از مجموعه اصلی.

کیفیت کات سین های درون بازی در Diablo 4 قانع کننده است. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2023/05/30 16:48

Diablo 4 درباره چیست؟

زبان ها:انگلیسی آلمانی

همچنین مشخص نیست که آیا برخی از نقص های فنی همچنان با یک پچ روز اول برطرف می شود یا خیر. باندهای لاستیکی بد نسخه بتا دیگر مشکلی نداشتند، اما همچنان تاخیرها و افت نرخ فریم به خصوص در شهرها وجود داشت. بازی نیز در یک نقطه کاملاً از کار افتاد.

دیابلو 4 (پلی استیشن 5)
نسخه های قبلی دیابلو 2 و 3 نقاط قوت و ضعف خود را دارند. از سوی دیگر، دیابلو 4 سعی می کند بهترین های هر دو قسمت را با هم ترکیب کند.

البته حداقل آنها برای داستان بازی دیابلو را بازی خواهند کرد. اما این بدان معنا نیست که بلیزارد به آن پایبند خواهد بود صحنه سازی فوق العاده تاریک و ترسناک مزاحم نمی شد به جای شاهزاده جهنمی، این بار شخصیت شرور لیلیث در کانون توجه قرار گرفته است. دختر مفیستو به طور مشترک مسئول ایجاد Sanctuary است، یعنی پادشاهی انسانی دیابلو، که بارها باید به عنوان تئاتر جنگ برای درگیری ابدی بین بهشت ​​و جهنم عمل کند.

به هر حال، این یکی از بزرگ‌ترین جذابیت‌های Diablo است: ساخت و سبک بازی خود را توسعه دهید و سپس آیتم‌های مناسب را پیدا کنید تا بیشترین بهره را از آن ببرید.

در درخت استعداد می توانید شخصیت خود را تا آخرین جزئیات بهینه کنید. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

سوالات باز

بستر، زمینه:ویندوز کامپیوتر، ایکس باکس وان، پلی استیشن 4

پس از یازده سال انتظار، بالاخره دروازه های جهنم دوباره باز می شوند. ما قبلاً از طریق Diablo 4 بازی کرده ایم و در آزمایش مشخص می کنیم که آیا این انتظار طولانی ارزش آن را داشت یا خیر.

دیابلو 4