اگر مانند بسیاری از افراد دیگر یک اجاق گاز کوچک با کارتریج یا یک اجاق گاز کمپینگ برای بطری های گاز بزرگ خریده اید، پس باید جایی برای نگهداری آنها نیز داشته باشید. و همانطور که یک نگاه دقیق تر نشان می دهد این کار چندان آسان نیست. اجاق گاز اغلب با هشت یا بیشتر کارتریج گاز فروخته می شود (به آمازون مراجعه کنید). شما مجاز به داشتن این تعداد در آپارتمان یا خانه خود نیستید. در آلمان مقرراتی برای این کار وجود دارد.

نمایندگی ها اغلب اجاق گاز را با چندین کارتریج گاز می فروشند که شما اجازه ندارید همه آنها را در آپارتمان نگهداری کنید. (منبع تصویر: مگنوم/آمازون)

کارتریج های گاز را ذخیره کنید

  • ذخیره نکنید شما مجاز هستید که کارتریج های گاز را در زیر سطح زمین قرار دهید، به عنوان مثال در زیرزمین، اتاق خواب، راه پله، راهرو، پاساژ یا گذرگاه ساختمان ها.
  • ممکن است ذخیره کند شما حداکثر دو کارتریج گاز در هر آپارتمان دارید. اینها نباید در یک اتاق باشند. این محدودیت برای کارتریج های گاز پر و خالی اعمال می شود. همچنین مهم است که کارتریج های گاز به صورت عمودی ذخیره شوند. شما باید کارتریج ها را از آسیب و گرما محافظت کنید. علاوه بر این، در صورت نشتی، اتاق باید به خوبی تهویه شود. محل نگهداری خنک و تاریک توصیه می شود.
  • به صورت جداگانه در بیرون نگهداری شود امکان پذیر است، اما باید از دسترسی اشخاص ثالث جلوگیری شود. بنابراین شما نمی توانید آنها را فقط در باغ خود قرار دهید. شما همچنین باید از آنها در برابر دمای بالا محافظت کنید، به عنوان مثال از نور خورشید.

رفتار نادرست می تواند منجر به آتش سوزی و انفجار شود. بنابراین مهم است که به نگهداری صحیح کارتریج های گاز توجه کنید.

سیلندرهای گاز را ذخیره کنید

  • ذخیره نکنید آیا مجاز به نگهداری بطری های گاز در زیر سطح زمین هستید؟ در اینجا قوانین مشابهی برای کارتریج های گاز اعمال می شود.
  • ممکن است ذخیره کند حداکثر دو سیلندر گاز هم اندازه در آپارتمان یا خانه. سوله باغ هم هست. یکی از آنها باید در حال استفاده باشد، دیگری ممکن است به عنوان جایگزین در اتاق دیگری قرار گیرد.
  • در بیرون ذخیره کنید بدون هیچ مشکل و محدودیتی در زیر سایبان امکان پذیر است. توصیه می شود فقط تعداد سیلندرهای گازی را که واقعاً نیاز دارید ذخیره کنید. علاوه بر این، شما باید آنها را از دسترسی غیرمجاز محافظت کنید. سیلندرهای گاز پر و خالی باید جداگانه نگهداری شوند.

یک ژنراتور خورشیدی می تواند برق شما را تامین کند:

در تامین گاز زیاده روی نکنید