بسیاری از آیفون ها در آستانه انقراض هستند

تعجب آور نیست، زیرا بیشتر آیپدها هستند که برای مدت زمان طولانی تری در مقایسه مستقیم تراشه ها پشتیبانی می شوند. یکی از نمونه ها iPad Air 2 است که از iOS 8.1 تا iPadOS 15.7.4 پشتیبانی می شد.

لیست محبوب اپل در سال گذشته

تعدادی از آیفون ها و آیپدها نیز امسال وارد بازار خواهند شد، اما همه آنها از نظر فنی حداقل 6 سال عمر دارند. زمان آن رسیده است که کاربران شاید به دنبال یک دستگاه جدید به اطراف بگردند.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

با بررسی دقیق تر، این بدان معناست که اپل بیشترین میزان را دارد دستگاه هایی با تراشه A11 bionic یا قدیمی تر دیگر پشتیبانی نمی شود با این حال، استثنائاتی وجود دارد، زیرا آیپدهای نسل 6 و 7 که هنوز پشتیبانی می شوند، از تراشه A10 استفاده می کنند. نسل دوم آیپد پرو (10.5 و 12.9 اینچ) نیز iOS 17 را دریافت خواهد کرد، اگرچه آنها فقط A10X دارند.

اپل به زودی اولین نگاهی به iOS 17 به ما خواهد داد. با این حال، همه کاربران از این بابت خوشحال نخواهند شد، زیرا برای آنها به‌روزرسانی به معنای پایان سازگاری آیفون‌های قدیمی‌شان است.

سیب

با این حال، سال گذشته تبلت‌های کلاسیک اپل از دسترسی به iPadOS 16 محروم شدند و iPad mini 4 نیز دیگر این به‌روزرسانی را دریافت نکرد. خداحافظی کنید iOS 16 آیفون 6s، آیفون 6s پلاس، آیفون SE (نسل اول)، آیفون 7، آیفون 7 پلاس و آی‌پاد تاچ (نسل هفتم) نیز باید کنار می‌رفتند.

اگرچه کاربران می توانند از دستگاه ها جدا از iOS 17 نیز استفاده کنند، بله دیگر هیچ ویژگی و عملکرد جدیدی برای دستگاه ها وجود نخواهد داشت. تجربه نشان داده است که اپل در صورت امکان حداقل برای مدتی به ارائه به‌روزرسانی‌های امنیتی برای سیستم‌های قدیمی‌تر ادامه خواهد داد.

البته، خود اپل تا زمان برگزاری WWDC کم رنگ نگه داشته است، اما یک گزارش فعلی و معتبر در حال حاضر نشان می دهد که کدام آیفون و آیپد در شرف حذف تدریجی هستند و دیگر به روز رسانی برای iOS 17 یا iPadOS 17 دریافت نخواهند کرد (منبع: MacRumors) .

آیفون X و شرکت باید بدون iOS 17 کار کنند

طبق این گزارش، موارد زیر به طور خاص تحت تأثیر خاموش شدن iOS 17 قرار دارند:

  • آیفون 8
  • آیفون 8 پلاس
  • آیفون ایکس

برخی از iPad ها نیز از به روز رسانی به iPadOS 17 مسدود شده اند:

  • آیپد پرو نسل اول (9.7 و 12.9 اینچ)
  • نسل پنجم آیپد

برای iPhone X و iPhone 8 (Plus) سفر در اینجا به پایان می رسد: