برنده ها، بازنده ها و تغییرات بزرگ

ساعت 21:00 به وقت محلی زمان فرا رسیده بود. طبق معمول، سرود یوروویژن اولین شب از دو شب نیمه نهایی را اعلام کرد. 15 کشور در آن شب با یکدیگر به رقابت پرداختند که 10 نفر از آنها به فینال بزرگ در 13 می 2023 در M&S Bank Arena در لیورپول راه یافتند. محبوب بزرگ، نه تنها در نیمه نهایی، بلکه در جام میکروفون شیشه ای در فینال، لورین با آهنگ “خالکوبی” از سوئد بود و هست. که قبلاً با موفقیت خود “Euphoria” برنده ESC 2012 شده بودند. بنابراین جای تعجب نداشت که سوئد یکی از ده کشوری بود که می توانست در آن شب به فینال راه یابد. شما می‌توانید در جمع‌بندی اولین نیمه‌نهایی، دریابید که کدام یک از آثار به فینال راه یافته‌اند.

نسخه کوتاهی از شب به صورت ویدیویی را می توانید در اینجا بیابید:

سوپر استارت ریتا اورا به عنوان اینتروال در اولین نیمه نهایی

یکی از عجیب ترین شرکت کنندگان در این سال، گروه کروات “Let 3” بود. در پایان اجرای خود او فقط لباس زیر خود را پوشیده بود روی صحنه ایستاد یک جور اثر هنری کلی که تماشاگران آن را چنین می فهمیدند و با حضور در فینال جایزه می گرفتند. پس از آن نوآ کرل خواننده اسرائیلی که در کشور خود یک سوپراستار است، به دست آمد. انتظارات به همین نسبت بالا بود و او توانست با آهنگ رقص “یونیکورن” و یکی از بهترین اجراهای رقص سال های گذشته ESC به طور کامل آنها را برآورده کند. سپس محبوب بزرگ وارد صحنه شد. سوئد با اجرای عرفانی بین دو دیوار LED و یکی از بهترین قسمت های آواز شب، به فینال راه یافت. خواننده فنلاندی Käärijä، که باید به عنوان بزرگترین رقیب Loreen در نظر گرفته شود، به فینال راه یافت. او با آهنگ متال-رپ-الکترو «چا چا چا» و یکی از دیوانه کننده ترین اجراهای مسابقه امسال، عرصه نیمه نهایی را بست.

در اواخر سال 2022، اتحادیه پخش اروپا (EBU) همه طرفداران ESC را با تغییرات متعدد در روش رای گیری برای ESC 2023 شگفت زده کرد. احتمالاً بزرگترین تغییر مربوط به رای گیری در دو نیمه نهایی است. پس از مجموع دوازده نسخه ESC، که در آن 50 درصد از نامزدهای نیمه نهایی توسط هیئت داوران و 50 درصد از طریق رأی گیری از راه دور توسط بینندگان مشخص شدند، امسال فقط بینندگان می توانند به فینالیست ها رای دهند. با این حال، هیئت منصفه نباید به طور کامل لغو شود. شما به رای دادن در فینال ادامه می دهید، جایی که نیمی از نتیجه نهایی توسط هیئت داوران کشورهای شرکت کننده و نیمی دیگر از طریق رای گیری از راه دور اهدا می شود.

بوکی‌ها که دقیقاً هر 10 فینالیست نیمه نهایی اول را به درستی پیش‌بینی کرده بودند، می‌توانند به خود ضربه بزنند.

در اینجا می توانید اجرای لورین در نیمه نهایی را تماشا کنید.

این ده اثر به فینال راه پیدا می کنند

شرکت کنندگان زیر در نیمه نهایی اول حذف شدند

شب آهنگ های رقص

GIGA توصیه می کند

سایر توصیه های رویداد

اولین نیمه نهایی شصت و هفتمین مسابقه آواز یوروویژن (ESC) از روز سه شنبه آغاز شد. ما تمام اطلاعات مهم و اینکه کدام کشورها توانستند واجد شرایط باشند را فاش می کنیم.

ریتا اورا با ترکیبی از بهترین آهنگ‌های خود و آهنگ فعلی‌اش به نام «تمجید از تو»، حضار را در سالن و روی صفحه‌های تلویزیون در مرحله رأی‌گیری اولین نیمه نهایی ESC خوشحال کرد. وقتی آلجوشا خواننده اوکراینی اجرا کرد احساساتی شد که داستان شخصی خود را با نسخه کاور آهنگ Duran Duran “دنیای معمولی” تعریف کرد. ربکا فرگوسن خواننده لیورپولی او را همراهی می کرد.

تغییر شگفت انگیز در رای گیری در نیمه نهایی

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع

قبلاً در نیمه نهایی اول تقریباً همه چیز روشن شد که طرفداران ESC از آن استقبال می کنند و شاید انتظار داشته باشند. از سبک های مختلف موسیقی گرفته تا روتین های رقصی که به خوبی طراحی شده اند همه چیز شامل لباس های دیوانه و ماشین های بادی بود. این نمایش توسط الساندرا و محبوبیت ویروسی او “Queen Of Kings” افتتاح شد. نروژ با آهنگ پاپ که مردم را تشویق به کف زدن می‌کند، توانست آرای کافی برای حضور در فینال را جمع‌آوری کند. همین امر در مورد آهنگ الکترو «Samo mi se spava» اثر صرب لوک بلک نیز صدق می‌کند که اجرای آن یادآور یک کابوس دیستوپیایی بود. فضا توسط نماینده پرتغال Mimicat و خوانندگان کاباره موسیقی او آرام شد.

علاوه بر این، برای اولین بار، تماشاگران می توانند رای از کشورهای غیر شرکت کننده در سال های گذشته نیز این امکان وجود نداشت. این آرا اضافه شده و به عنوان رای «بقیه جهان» شمرده می شود. این روش در دو نیمه نهایی و همچنین در فینال استفاده خواهد شد.