برنامه خطرناک در ویندوز 11: مایکروسافت بالاخره همه چیز را روشن می کند

با استفاده از یک اسکریپت اکسپلویت که بازسازی را آغاز می کند، بنابراین هکرها می توانند به داده های شخصی دسترسی پیدا کنند. با این حال، بوکانان توضیح می‌دهد که تنها در صورتی می‌توان تصاویر را تا حدی بازیابی کرد که کاربران این بخش‌های تصویر را به صورت زیر ایجاد کنند:

  • با استفاده از ابزار Snipping یک اسکرین شات بزرگ ایجاد کنید.
  • ذخیره فایل
  • حالا اسکرین شات را برش دهید.
  • فایل را دوباره ذخیره کنید و فایل اصلی را با آن بازنویسی کنید.
به عبارت دیگر: بسیاری از کاربران ویندوز نباید در معرض این خطر قرار گیرند – حداقل اگر قبل از ذخیره کردن برای اولین بار تصویر را مستقیماً برش دهید یا تصویر برش خورده را با نام فایل دیگری ذخیره کنید.

حتی اگر اکنون بتوان اسکرین شات ها را با استفاده از کلید ترکیبی Windows + Shift + S به راحتی ایجاد کرد و مستقیماً در آنجا برش داد، هنوز هم برخی از کاربران ویندوز 11 هستند که از ابزار برش ابتدا یک اسکرین شات از کل صفحه خود بسازید و سپس آن را برش دهید. با این حال، این روش یک خطر امنیتی استهمانطور که دیوید بوکانن، کارشناس فناوری در توییتر گزارش می دهد. زیرا اگر کاربران تصاویر خود را به این روش ذخیره کنند، امکان بازیابی بخشی از محتوای واقعی تصویر برش داده شده وجود دارد:

به هر حال، نه تنها کاربران ویندوز 11 تحت تأثیر این مشکل قرار دارند. این خطا در ویندوز 10 نیز رخ می دهد، اما در اینجا در ابزار Snip and Sketch. از سوی دیگر، به نظر نمی رسد که ابزار snipping در ویندوز 10 تحت تأثیر قرار گیرد.

مایکروسافت از قبل از این باگ آگاه است. سخنگوی این شرکت بیانیه زیر را اعلام کرد:

مجوز:نسخه کامل

کاربرانی که به‌روزرسانی خودکار را برای هر دو برنامه فعال کرده‌اند، ممکن است نسخه جدید را قبلاً نصب کرده باشند. اگر می‌خواهید در امنیت باشید – یا به‌روزرسانی‌های خودکار را غیرفعال کنید – می‌توانید روی «دریافت به‌روزرسانی‌ها» در زیر «کتابخانه» در فروشگاه مایکروسافت کلیک کنید و بنابراین به‌روزرسانی را به‌صورت دستی شروع کنید.

یادداشت مهم: اسکرین شات های گرفته شده با نسخه های قدیمی دو ابزار ویندوز هنوز در برابر این آسیب پذیری آسیب پذیر هستند. فقط ضبط‌های صفحه‌ای که با نسخه‌های جدید انجام شده‌اند تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند.

ابزار Snipping در ویندوز مشکل امنیتی دارد

نسخه:بتا

ما از این گزارش ها آگاه هستیم و در حال بررسی آنها هستیم. ما در صورت لزوم برای محافظت از مشتریان خود اقدام خواهیم کرد.»

زمانی که مشکل با یک به روز رسانی حل شود – یا اینکه آیا مایکروسافت اصلاً از آن مراقبت می کند – باز باقی می ماند.منبع

ابزار محبوب حذف ویندوز 11 قربانی یک آسیب پذیری بزرگ شد. با این حال، مایکروسافت اکنون مشکل را جدی گرفته، راه حلی پیدا کرده و از طریق یک به روز رسانی آن را در اختیار همه کاربران قرار می دهد. در نهایت کاربران می توانند دوباره با خیال راحت از ابزار ویندوز استفاده کنند.