برای 706 میلیون یورو: سگا نماد بازی را می گیرد

GIGA توصیه می کند

محبوب در بین خوانندگان GIGA

سگا، سازنده بازی فنلاندی Rovio را که با بازی Angry Birds شناخته می شود، خریداری می کند. برای این کار سازنده ژاپنی در مجموع 706 میلیون یورو می پردازد. با این تصاحب، سگا می‌خواهد مشخصات خود را در بازار بازی‌های موبایلی تقویت کند.

سگا شرکت Angry Birds Rovio را تصاحب کرد

آخرین بازی این مجموعه، Angry Birds Journey بود:

با سری پرندگان خشمگین، که در سال 2009 راه اندازی شد، Rovio به چشم گاو نر رسید. گفته می شود که این اولین سری بازی های موبایلی بوده است به یک میلیارد دانلود رسید. به گفته این شرکت، به طور کلی، بازی های Rovio بیش از 5 میلیارد بار دانلود شده است.

به گفته سگا، آنها این را می خواهند “دانش متمایز” Rovio. در زمینه بازی های موبایلی تا عناوین فعلی و جدید را وارد بازار جهانی موبایل کند. علاوه بر این، باید به Rovio کمک کرد تا در خارج از پلتفرم های تلفن همراه جای پای خود را به دست آورد.

سگا با مبلغ 706 میلیون یورو می‌خواهد بازی‌ساز فنلاندی Rovio Entertainment را تصاحب کند. به خاطر سریال پرندگان خشمگین خود شناخته شده است. سگا می خواهد خرید Rovio را تا پایان سپتامبر 2023 تکمیل کند. مبلغ خرید ذکر شده در مقایسه با ارزش بازار Rovio تقریباً 20 درصد است (منبع: وال استریت ژورنال).

با این حال، این برای یک معامله میلیارد دلاری با سگا کافی نبود – برخلاف King توسعه دهنده Candy Crush که در سال 2016 به اکتیویژن بلیزارد به مبلغ 5.9 میلیارد دلار رفت Zynga، شرکت سازنده Farmville، سال گذشته توسط Take-Two به مبلغ 12.7 میلیارد دلار خریداری شد.

به زبان ساده، این باید به این معنی باشد بازی های سگا در آینده به طور فزاینده ای بر روی تلفن های همراه و تبلت ها افزایش می یابد پیدا خواهد شد، در حالی که بازی های Rovio نه تنها بر روی آیفون، آی پد و دستگاه های اندرویدی قابل پخش خواهند بود.

سگا اولین یا تنها شرکتی نبود که به خرید Rovio علاقه نشان داد. توسعه دهنده بازی های موبایل قبلا گفتگو با Playtika مستقر در اسرائیل منجر شد، اما بدون نتیجه لغو شدند.

Angry Birds Journey: بازی جدید اندروید و iOS

Rovio: معامله بزرگ بعدی موبایل

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع