بحران در شیائومی: تولیدکننده چینی تلفن همراه ضربه سختی خورد

شیائومی در حال حاضر حدود 35000 کارمند دارد و انتظار می رود تا 10 درصد از این شرکت خارج شوند. شیائومی عدد دقیقی ارائه نکرده است، اما از “بهینه سازی معمول پرسنل” و “عقلانی سازی به دلایل سازمانی” صحبت می کند. هزینه های پرسنل 15 درصد کاهش می یابد. برای کارمندان آسیب دیده پرداختی در نظر گرفته شده است. برخی از آنها فقط در دسامبر 2021 متوقف شدند.

در واقع، شیائومی اکنون گوشی های هوشمند کمتری نسبت به قبل می فروشد. در سه ماهه سوم سال 2022، این شرکت مجبور شد 9.7 درصد کاهش فروش را نسبت به سال قبل گزارش دهد. فروش تلفن همراه حدود 9 درصد کاهش یافت. در آخرین گزارش سه ماهه نیز حدود 200 میلیون یورو زیان خالص گزارش شده است. قیمت سهام شیائومی از ابتدای سال تاکنون، مشابه دیگر شرکت های فناوری، بیش از یک سوم کاهش یافته است.

از زمانی که شیائومی در سال 2010 تاسیس شد، این شرکت چینی هر سال شاهد رشد مداوم فروش بوده است. در این میان، این شرکت راه خود را برای تبدیل شدن به یکی از مهم‌ترین تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند در جهان طی کرده است. این شرکت که از موفقیت خراب شده بود، اکنون ترمز اضطراری را می کشد و از هزاران کارمند جدا می شود، همانطور که توسط خود شیائومی تایید شده است (منبع: South China Morning Post).

پس از اینکه شیائومی در سال‌های اخیر واقعاً رشد کرده بود، اکنون یک شکست بزرگ در راه است. تا 10 درصد از کارمندان باید اخراج شوند. بخش مهم گوشی های هوشمند سازنده چینی نیز احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهد گرفت.

شیائومی هزاران کارمند خود را اخراج می کند

شاید شیائومی 13 همه چیز را تغییر دهد:

شیائومی: فروش کمتر تلفن همراه در چین

شیائومی 13 و 13 پرو به تازگی معرفی شده اند که هر دو در ابتدا فقط در چین عرضه می شوند. انتظار می رود به زودی یک نسخه اروپایی منتشر شود.منبع

به خصوص در بازار داخلی، شیائومی اخیراً آنقدر قوی نبوده است. در چین، شیائومی باید یکی داشته باشد کاهش 11 درصدی همانطور که محققان بازار محاسبه کرده اند به 70 میلیون گوشی هوشمند فروخته شده است.