با Stage Manager چندین برنامه را همزمان مشاهده کنید

با “Stage Manager” نه تنها برنامه های مختلف می توانند همزمان در پیش زمینه نمایش داده شوند. همچنین می توانید نمونه های مختلف یک برنامه را فعال کنید و به عنوان مثال چندین پنجره مرورگر را در کنار هم مشاهده کنید. برای این کار کافیست گزینه “یک پنجره دیگر اضافه کنید“. نمایش چندگانه تنها به برنامه مرورگر Safari محدود نمی شود، بلکه با پیام رسان ها، تقویم و سایر برنامه ها نیز کار می کند.

به طور پیش فرض، اندازه ویندوز یکسان است. آیا شما را فشار دهید دایره کوچک در پایین سمت راست، می توانید اندازه هر برنامه را به طور جداگانه در چهار سطح تغییر دهید. اگر فضای روی صفحه نمایش خیلی تنگ است، می توانید نوار کناری را پنهان کنید. این در تنظیمات iPad در قسمت “صفحه اصلی و چند وظیفه” کار می کند. تیک را از ” حذف کنیدبرنامه های اخیر“و”بارانداز“. برای مشاهده مجدد موارد، انگشت خود را از پایین سمت چپ یا مرکز صفحه iPad به بالا بکشید.

در iPadOS 16، اپل “Stage Manager” را به تبلت های خود معرفی کرد. این برای ساده کردن چند وظیفه ای در iPad در نظر گرفته شده است. Stage Manager را می توان در تنظیمات فعال کرد.

آی پد

حداکثر 8 برنامه را می توان به صورت موازی نمایش داد که 4 برنامه در هر صفحه نمایش داده می شود. به طور پیش فرض، این ویژگی فعال نیست. اگر این تابع توسط تبلت اپل شما پشتیبانی می شود، می توان از آن به صورت زیر استفاده کرد:

  1. انگشت خود را روی آن بکشید صفحه نمایش iPad از بالا سمت راست به پایین. با این کار مرکز کنترل باز می شود.
  2. روی دکمه ضربه بزنید با مربع و سه نقطه در سمت چپ بعلاوه. این نماد “Stage Manager” است.
iPad Stage Manager
منبع تصویر: GIGA

“Stage Manager” فقط برای تعداد معدودی از iPad ها در دسترس است. این ویژگی با این دستگاه ها سازگار است:

  • iPad Pro از سال 2017
  • iPad Air از سال 2021

همچنین می‌توانید برای تنظیم موقعیت، نماهای مختلف را به مکان‌های خاصی روی صفحه iPad بکشید. با این حال، این آزادانه کار نمی کند، بلکه فقط در نقاط مشخص شده کار می کند. دور و بر برای بستن پنجره، سه نقطه را برای برنامه مربوطه فشار دهید. علاوه بر این، ویندوز نیز می تواند، به طور معمول از کامپیوتر بزرگ به حداقل رساند تبدیل شود. بنابراین برنامه بسته نشده است، بلکه به نوار کناری منتقل شده است.

همچنین، می‌توانید عملکرد را از طریق تنظیمات iPad پیدا کنید:

  1. را باز می کند برنامه تنظیمات.
  2. منطقه را کنترل می کندصفحه اصلی و چند وظیفه ای“در.
  3. در اینجا شما انتخاب “Stage Manger” را پیدا خواهید کرد.
  4. با گزینه “از Stage Manager در iPad استفاده کنیدشما ابزار چندوظیفه ای را فعال می کنید. اگر می خواهید به نمای معمولی بازگردید، می توانید عملکرد را غیرفعال کنید.

پس از آن یک خط منحنی در گوشه سمت راست پایین صفحه مشاهده خواهید کرد.

چندوظیفه ای در iPad: Stage Manager به این صورت کار می کند

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

برای نمایشگرهای خارجی، این ویژگی در iPad های زیر پشتیبانی می شود:

  • iPad Pro از 2021 (12.9 اینچ از نسل پنجم، 11 اینچ از نسل سوم)
  • آیپد ایر (نسل پنجم)

این عملکرد به شما امکان می دهد پنجره های مختلف را روی صفحه iPad مدیریت کنید و به عنوان مثال اندازه هر برنامه را جداگانه تنظیم کنید. حداکثر 4 برنامه را می توان همزمان روی صفحه iPad نمایش داد. از iPadOS 16.2. برنامه ها همچنین می توانند به یک صفحه نمایش خارجی منتقل شوند.

iPad: Stage Manager را فعال کنید

اگر گزینه «Stage Manager» فعال باشد، یک برنامه در یک پنجره به محض باز کردن آن نمایش داده می شود. هر برنامه اضافی تازه باز شده ابتدا شروع می شود در نوار کناری سمت چپ ثبت شد. همه برنامه های فعال در آنجا جمع آوری می شوند. آیا می خواهید محتوای یک برنامه خاص را به عنوان یک پنجره دیگر در صفحه iPad ببینید، آن را از نوار کناری به وسط نمایشگر بکشید یا شما تایپ کنید سه نقطه در کنار اپلیکیشن مورد نظر و گزینه Add Another Window را انتخاب کنید.

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.

منبع