در ابتدا فقط شرایط بهتری برای وام برای خودروهای الکترونیکی وجود داشت، اما به زودی پایان موتورهای احتراقی به دنبال خواهد داشت: در استرالیا، یک بانک اعلام کرده است که دیگر از سال 2025 به خودروهایی با موتورهای بنزینی یا دیزلی کلاسیک وام اعطا نمی کند. در عوض، طبق برنامه، خودروهای الکتریکی باید مقرون به صرفه تر شوند.

خودروهای الکترونیکی: بانک از وام موتورهای احتراق داخلی صرف نظر می کند

بانک استرالیا که به صورت تعاونی سازماندهی شده است این را اعلام کرده است از سال 2025 دیگر وام نمی دهید اعطا می شود که برای تامین مالی خودروهای با درایوهای کلاسیک استفاده می شود. این تصمیم در شرایطی اتخاذ شد که تا سال 2025 کاملاً از CO2 خنثی شود.

به گفته مدیر ارشد تاثیر ساشا کورویل، حرکت بانک استرالیا به این صورت است “یک سیگنال به بازار استرالیا” پس از “شتاب سریع انتقال از احتراق داخلی به وسایل نقلیه الکتریکی” در چند سال آینده انتظار می رود. سال 2025 به این دلیل انتخاب شد که تغییر به وسایل نقلیه الکتریکی “باید به سرعت اتفاق بیفتد”. با سیاست های درست، می توان وسایل نقلیه الکتریکی مقرون به صرفه تری را به استرالیا آورد.

این بانک چندین سال است که ارائه می دهد کاهش نرخ بهره وام خودروهای برقی بر. به گفته کورویل، این بانک تشخیص داده است که همه استرالیایی ها آمادگی انتخاب خودروی الکتریکی را ندارند. با وام های ارزان می خواهید کمکی به دست آورید (منبع: The Driven).

آیا تغییر به یک خودروی الکتریکی ارزشش را دارد؟ پاسخ در ویدئو است:

استرالیا: بودجه ای برای خودروهای الکترونیکی وجود ندارد

در کنار روسیه، استرالیا تنها کشور صنعتی باقی مانده است که هنوز در آن است بدون استاندارد آلایندگی برای خودروها هستند. دولت محافظه‌کار این کشور، که از آن زمان به بعد رای داده نشده است، وعده‌ای برای ارتقای وسایل نقلیه الکترونیکی در سال 2020 داده بود، اما هرگز آن را اجرا نکرد. دولت جدید می‌خواهد بخش حمل‌ونقل استرالیا را در جایگاه جدیدی قرار دهد و استانداردهای انتشار سوخت را معرفی کند.