با تلفن همراه خود در پول خود صرفه جویی کنید – این روش کار می کند:

ING و شوفا نیز هشدار می دهند

Wiesbadener Volksbank اولین فولکس بانک بزرگی بود که سال 2022 را ارزیابی کرد – و آن را تکان داد. سپرده های مشتریان در سال گذشته افزایش یافته است کمتر از یک درصد. مدیرعامل ماتیاس هیلدنر به سرعت دلیل آن را در دست دارد: «نرخ پس‌انداز مشتریان ما نیز در حال کاهش است. بسیاری از مردم تحت تاثیر تورم و افزایش قیمت انرژی هستند.

زیرا به افراد کمتر و کمتری اجازه می دهد چیزی را کنار بگذارند و پس انداز کنند. آلمانی ها بیشتر و بیشتر به معنای واقعی کلمه دیگر نمی توانند تخم مرغ لانه را بخرند. این همچنین توسط اولین ارقام از Sparkasse و Volksbanken نشان داده شده است (منبع: Handelsblatt).

یک تخم مرغ لانه برای روزهای سخت: آلمانی ها بیشتر و بیشتر نمی توانند آن را بپردازند. تورم و هزینه های بالای انرژی حساب پس انداز کنندگان را می خورد. بانک‌های فولکس و پس‌انداز نشان می‌دهند که وضعیت واقعاً چقدر چشمگیر است.

بنابراین Sparkasse و Volksbank در یک تصویر کلی غم انگیز قرار می گیرند. در گذشته نزدیک، ING و شوفا هشدار داده‌اند که مردم پول کمتر و کمتری برای پس‌انداز دارند. اگر هلموت شلویز، سرمربی اسپارکاسه راه خود را داشته باشد، هیچ چیز به این زودی تغییر نخواهد کرد.