این چیزی است که برای یک خودروی الکترونیکی اهمیت دارد

بسیاری از آنچه که این مطالعه پیدا کرد را می توان در مفهوم EV9 کیا یافت:

یکی ضمانت باتری طولانی حداقل برای 95 درصد از رانندگان خودروهای الکترونیکی بالقوه مورد بررسی مهم است، 70 درصد اظهار داشتند که این یک معیار خرید “بسیار مهم” است. برای یکی محدوده قوی، کمی بیش از دو سوم (67 درصد) کمی بیشتر به قیمت خرید اضافه می کند. 33 درصد طرفدار بردی بین 400 تا 500 کیلومتر هستند و حتی 34 درصد خواهان مسافت 500 کیلومتر یا بیشتر هستند. از سوی دیگر، 23 درصد با برد 300 تا 400 کیلومتر در هر بار شارژ باتری راضی هستند.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و 6000 یورو جایزه بگیرید

اگر قرار است خودروهای الکترونیکی در درازمدت به طور کامل جایگزین موتورهای احتراقی شوند، نه تنها باید ذهن مشتریان را متقاعد کنند، بلکه در قلب آنها نیز الهام بخش باشند. در نظرسنجی برای کیا، YouGov متوجه شد که خریداران خودروهای الکتریکی واقعاً چه می خواهند.

محدوده و راحتی: این چیزی است که مشتریان برقی می خواهند!

با این حال، درآمد نقش تعیین کننده ای در تمایل به حفاری بیشتر در جیب آنها برای دسترسی بیشتر دارد. بالاتر از درآمد 4500 یورو، تمایل به خرج کردن به 94 درصد افزایش می یابد. به گفته کیا، این موضوع در سفارشات مشتریان نیز منعکس شده است. مدل های برقی کره ای ها این کار را می کنند بیش از 90 درصد از خریداران نسخه ای با باتری بزرگتر را انتخاب می کنند (منبع: کیا).

علاوه بر باتری عمدتا توابع راحتی و شبکه برای مشتریان هنگام خرید خودروی الکترونیکی جالب است. برای 42 درصد از افرادی که مورد بررسی قرار گرفتند، راحتی بسیار مهم است، به خصوص در زمان استراحت طولانی تر شارژ در خودروهای الکتریکی. سیستم های سرگرمی و “صندلی های درازکش و استراحت” قابل تنظیم از جمله ویژگی های تجهیزات محبوب هستند.

خودروهای الکترونیکی نه تنها باید یک تصمیم عقلانی معقول باشند، بلکه باید الهام بخش باشند. اما با چی؟ محققان بازار YouGov این سوال را از طرف کیا بررسی کردند تا دریابند: مشتریان واقعا از خودروی الکترونیکی خود چه می خواهند؟ بر این اساس، برد طولانی و گارانتی طولانی مدت باتری یکی از مهمترین نکات برای رانندگان خودروهای الکترونیکی آینده است، اگرچه باتری قوی معمولاً با قیمت خرید بالاتر همراه است.

تریلر کیا مفهومی EV9

باتری برای مواقع اضطراری: خریداران خودروهای الکترونیکی برای وسایل اضافی ارزش قائل هستند

مشتریان خودروهای الکترونیکی نیز خواهان شارژ دوطرفه هستند. در مجموع 52 درصد، تامین برق خودروی الکترونیکی به سایر دستگاه ها یا مثلاً به عنوان برق اضطراری برای خانواده از طریق یک سیستم 220 ولتی مهم است. با 22 درصد، کاربران e-mobility به ویژه مایلند از آن برای شارژ دوچرخه الکترونیکی یا بهره مندی از باتری موبایل هنگام کمپینگ استفاده کنند (19 درصد).منبع