این ویژگی مهم سال ها عقب افتاده استمرورگر کروم گوگل ایمن تر می شود. در آینده، وقتی یک حساب کاربری جدید در یک وب سایت راه اندازی می شود، برنامه در مورد رمزهای عبور ناامن هشدار می دهد. Chrome همچنین به زودی حساب‌های قدیمی‌تر را برای خطرات احتمالی در صورت تغییر رمز عبور در اینجا بررسی می‌کند. با این حال، عملکرد ممکن است در آینده اضافی شود.

گوگل کروم در مورد گذرواژه های ناامن هشدار می دهد

تقریباً شگفت‌انگیز است که تا سال 2022 طول کشید، اما به نظر می‌رسد گوگل در حال حاضر قصد دارد یک ویژگی مهم را به مرورگر کروم خود اضافه کند. آ نشانگر قدرت رمز عبور در حال انجام است، همانطور که اکنون اعلام شده است. هنگامی که کاربران یک حساب کاربری جدید در وب سایت ها ایجاد می کنند، مرورگر هشدار می دهد اگر رمز عبور انتخاب شده ناامن به نظر برسد.

گوگل نه تنها جدید، بلکه همچنین گذرواژه‌های قدیمی را مشاهده می‌کنید. اگر اینها با یک جدید جایگزین شوند، در صورت لزوم نشانگر قدرت رمز عبور گزارش می دهد. با این حال، مرورگر فقط می تواند اطلاعاتی در مورد قدرت رمز عبور انتخاب شده ارائه دهد و هیچ اقدام دیگری فراتر از آن انجام نمی دهد. بنابراین کاربران همچنان در انتخاب هر رمزی که دوست دارند آزادند.

نکته خواندن

سباستین ترپسش

این که عملکرد با جزئیات چگونه به نظر می رسد هنوز در حال حاضر مشخص نشده است. تاکنون تنها مشخص است که گوگل در حال کار بر روی نشانگر رمز عبور برای مرورگر کروم است (منبع: درباره Chromebooks). مشخص نیست که این تابع چه زمانی در نسخه نهایی ظاهر می شود.

همانطور که ویدیوی ما نشان می دهد، رمز عبور قوی مهم است:

ویژگی جدید کروم تقریباً دیر شده است

گوگل ممکن است ویژگی جدید را ارائه کرده باشد کمی بیش از حد زمان گذاشت. در آینده، حتی می تواند زائد شود، زیرا گوگل، اپل و مایکروسافت می خواهند به طور کامل با اصل رمز عبور خداحافظی کنند. در عوض، باید از روشی استفاده شود که به طور مشترک توسط اتحاد FIDO و کنسرسیوم وب جهانی (W3C) توسعه داده شده است.

با روش FIDO، یک جفت کلید بر روی دستگاه‌هایی که به اثر انگشت یا دیگری متصل هستند تولید می‌شود. عوامل بیومتریک جفت شده است. پس از آن ثبت نام در تلفن همراه برای دسترسی به حساب ها در رایانه کافی است.منبع