این همان چیزی است که وقتی شبکه برق از کار می افتد اتفاق می افتد

ژنراتورهای خورشیدی در صورت قطع برق کمی امنیت بیشتری ایجاد می کنند:

برنامه ریزی دقیق منظومه شمسی بسیار مهم است

در آلمان، به منظور کاهش وابستگی به گاز و صرفه‌جویی در هزینه‌های انرژی، سیستم‌های خورشیدی بیشتری بر روی بسیاری از خانه‌ها ساخته می‌شوند. اکنون انگیزه های بیشتری برای خرید منظومه شمسی وجود دارد. به این ترتیب شما مبلغ بیشتری دریافت می کنید و می توانید سال به سال تصمیم بگیرید که آیا تمام انرژی را تغذیه می کنید یا خودتان از آن استفاده می کنید. دومی به ویژه با یک خودروی الکترونیکی و یک پمپ حرارتی ارزشمند است. اما در واقع در صورت خاموشی چه اتفاقی می افتد؟ این دقیقاً همان چیزی است که راینهارد لوچ، کارشناس انرژی، در مصاحبه با روهر ناچریشتن به مرکز مشاوره مصرف کنندگان نوردراین-وستفالن فاش کرد.

به طور معمول، یک سیستم خورشیدی به شبکه برق عادی متصل است. از این گذشته، منظومه شمسی انرژی اضافی را به شبکه برق تغذیه می کند. بر این اساس اگر اتصال به شبکه برق قطع شود، یک سیستم خورشیدی به طور خودکار خاموش می شود. این برای تکنسین هایی که روی خطوط کار می کنند نیز مهم است. در موارد خاص، هنگامی که یک خانه یا یک خیابان از شبکه قطع می شود، نمی توان اینگونه باشد که برق سیستم های خورشیدی همچنان جریان داشته باشد. اتفاقاً دقیقاً همین اتفاق در مورد نیروگاه های بالکن می افتد. آنها همچنین به محض اینکه شبکه از کار افتاد قطع می شود.

سیستم های خورشیدی در زمان بحران انرژی رونق می گیرند. بسیاری از مردم می خواهند از گاز و نفت دور شوند و به سیستم های خورشیدی روی پشت بام تکیه کنند. اما در صورت قطع برق چه اتفاقی می افتد؟ در صورت خاموشی، هر منظومه شمسی به طور خودکار آماده نمی شود. بنابراین با وجود انرژی خورشیدی می توانید بدون برق باشید.

سیستم خورشیدی در هنگام خاموشی برق را تامین نمی کند

انجمن فدرال صنعت خورشیدی در برلین بیان می کند که حدود نیمی از سیستم های PV با ذخیره سازی نصب شده در سال 2021 از منبع تغذیه اضطراری پشتیبانی می کنند. حدود 33 درصد حتی می توانند به صورت مجزا فعالیت کنند تا در صورت خاموشی، خودکفایی کامل امکان پذیر باشد. با این حال، یک باتری همیشه یک پیش نیاز برای این است.

بسیاری از مردم اکنون به شدت می خواهند بدون در نظر گرفتن همه کاربردهای ممکن، هر چه زودتر منظومه شمسی داشته باشند. بنابراین باید به این فکر کنید که اکنون به چه چیزی نیاز دارید و بعداً چه کارهایی ممکن است انجام دهید. یک پمپ حرارتی و یک خودرو الکترونیکی در اینجا نقش تعیین کننده ای دارند. برای دومی، سیستم خورشیدی شما باید از شارژ اضافی پشتیبانی کند تا بتوانید انرژی خورشیدی خود را مستقیماً به ماشین الکتریکی وارد کنید، به‌جای اینکه از طریق اپراتور شبکه از مسیر انحرافی استفاده کنید. اندازه نیز تعیین کننده است، زیرا گسترش یک سیستم بعداً می تواند گران تر از برنامه ریزی فوری سخاوتمندانه باشد. پس حتما از قبل مشاوره بگیرید و به آنچه نیاز دارید فکر کنید.منبع

اما سیستم های خورشیدی نیز وجود دارند که منبع تغذیه اضطراری را پشتیبانی کنید. در این مورد، یک باتری نسبتا بزرگ با ظرفیت حدود 20 کیلووات ساعت باید در دسترس باشد تا بتواند انرژی مورد نیاز یک خانه را پر کند. انرژی را می توان مستقیماً توسط خانه و مصرف کنندگان ذخیره و دوباره استفاده کرد. به گفته Loch، این در برخی از سیستم های خورشیدی جدید یکپارچه شده است، اما اغلب باید به طور جداگانه فعال شود یا به طور خاص تبدیل شود، که می تواند چندین هزار یورو هزینه داشته باشد.

نیروگاه بالکن یک راه حل خوب و ساده برای صرفه جویی در هزینه برق است:

سیستم های خورشیدی جدیدتر می توانند انرژی پشتیبان را تامین کنند