با فرمت های مختلف فایل های متعدد تحت ویندوز، به راحتی می توان ردیابی برنامه ای که با کدام پسوند فایل کار می کند را از دست داد. در اینجا می توانید نحوه باز کردن یک فایل APK را در رایانه شخصی بیاموزید.

یک فایل APK یک “فایل بسته Android” است. همانطور که از نام آن پیداست، این یک فرمت فایل برای گوشی های هوشمند و تبلت های اندرویدی است. به طور دقیق تر، در پشت فایل APK، فایل نصبی برای یک برنامه اندرویدی وجود دارد که می توان آن را به صورت دستی و بدون اتصال به فروشگاه برنامه روی دستگاه نصب کرد. اگر فایل APK را روی گوشی خود اجرا کنید، یک برنامه نصب می شود. و روی کامپیوتر؟

نحوه باز کردن فایل apk روی کامپیوتر

فایل APK شامل تمام فایل های مورد نیاز برای نصب یک برنامه در دستگاه اندروید است. این محتویات در APK بسته بندی شده اند. بنابراین، یک فایل APK به سختی با یک فایل ZIP یا RAR در ویندوز متفاوت است. اگر می خواهید APK را باز کنید، می توانید از یک برنامه بسته بندی معمولی استفاده کنید.

  • به عنوان مثال، WinRAR یا 7-Zip برای این کار توصیه می شود.
  • اگر قرار است فایل APK در رایانه شخصی باز و ویرایش شود، می توانید از نرم افزار «اندروید استودیو» برای این کار استفاده کنید.

اگر می خواهید از برنامه پشت APK در رایانه ویندوزی استفاده کنید، به شبیه ساز اندروید نیاز دارید. این بدان معنی است که تمام برنامه هایی که در واقع برای تلفن همراه یا تبلت در نظر گرفته شده اند را می توان در رایانه شخصی نیز راه اندازی کرد.

با ما همچنین خواهید فهمید که کدام شبیه ساز برای اندروید در رایانه شخصی مناسب است.

در این ویدیو شما را با یک شبیه ساز اندروید برای ویندوز آشنا می کنیم:

andy-play-clash-of-clans-on-pc-69368.mp4

فایل APK را در ویندوز باز کنید

  • اگر می‌خواهید خودتان یک فایل APK را از فروشگاه Google Play یا فروشگاه برنامه دیگری دانلود کنید و آن را روی هارد دیسک خود ذخیره کنید، می‌توانید از APK Downloader برای این کار استفاده کنید.
  • برای مثال، می‌توانید برنامه‌های Android را به‌عنوان APK ذخیره کنید تا بتوانید بعداً بدون اتصال به اینترنت، آن‌ها را بر روی تلفن هوشمند یا رایانه لوحی Android نصب کنید.
  • اگر یک فایل APK روی رایانه شخصی خود دارید، می توانید آن را به تلفن هوشمند اندرویدی منتقل کنید و برنامه را به این ترتیب نصب کنید. بخوانید: نصب APK – برنامه‌های اندروید بدون فروشگاه Google Play.

همچنین بخوانید: از نرم افزار اندروید در رایانه شخصی استفاده کنید: با Android-x86 اینگونه کار می کند

منبع تصویر: GIGA

روی موضوع: