این مقدار پولی است که من با نیروگاه بالکن خود پس انداز کردم


در ژوئن 2021 من سیستم خورشیدی کوچک خود را به بهره برداری رساندم و از آن زمان به کمک خورشید انرژی تولید می کنم که مستقیماً در آپارتمانم از آن استفاده می کنم و بنابراین نیازی به پرداخت هزینه ندارم. اکنون به شما می گویم که در 12 ماه گذشته چقدر انرژی تولید کرده ام، خودم از آن استفاده کرده ام و واقعاً چقدر پول با آن پس انداز کرده ام.

مینی سیستم خورشیدی: بیش از 1 سال نیروگاه بالکن

یک سیستم خورشیدی کوچک پلاگین یک راه آسان برای تولید انرژی خود است که مستقیماً از آن استفاده می کنید. اگر بیشتر تولید کنید، برای این کار پاداشی دریافت نخواهید کرد، زیرا تاییدیه ساده‌سازی شده برای چنین سیستم‌هایی وجود دارد. من آنچه را که باید در اینجا در نظر گرفته شود خلاصه کردم. اما واقعاً سیستم 600 واتی من در 12 ماه گذشته چقدر انرژی تولید کرده است و چقدر با آن صرفه جویی کرده ام؟ بیایید نگاه کنیم بازدهی از نوامبر 2021 تا و از اکتبر 2022 – دقیقا 12 ماه.

از آنجایی که من یک FritzBox دارم، از سوکت فضای باز هوشمند AVM FRITZ!DECT 210 (به آمازون مراجعه کنید) برای اندازه گیری جریان انرژی استفاده کردم. سپس به نظر می رسد این است:

این میزان انرژی است که من با نیروگاه بالکن خود در 12 ماه گذشته تولید کرده ام. (منبع تصویر: GIGA)

ماه های فردی در یک نگاه

 • نوامبر 2021: 8.8 کیلووات ساعت
 • دسامبر 2021: 3.1 کیلووات ساعت
 • ژانویه 2022: 5.1 کیلووات ساعت
 • فوریه 2022: 15 کیلووات ساعت
 • مارس 2022: 43 کیلووات ساعت
 • آوریل 2022: 62 کیلووات ساعت
 • مه 2022: 67 کیلووات ساعت
 • ژوئن 2022: 71 کیلووات ساعت
 • جولای 2022: 64 کیلووات ساعت
 • آگوست 2022: 67 کیلووات ساعت
 • سپتامبر 2022: 45 کیلووات ساعت
 • اکتبر 2022: 33 کیلووات ساعت
 • در مجموع: 484 کیلووات ساعت

از 484 کیلووات ساعتی که نیروگاه بالکن من تولید کرد، من دارم به طور موثر 343 کیلووات ساعت مصرف می کند. من از 141 کیلووات ساعت استفاده نکردم و آن را به اپراتور شبکه خود “دادم”. می توانید از کنتور برق دو طرفه استفاده کنید تا ببینید چه مقدار انرژی به شبکه تغذیه کرده اید. با یک منظومه شمسی کوچک هیچ غرامتی برای این کار دریافت نمی کنید.

من واقعاً آنقدر پول پس انداز کردم

یک کیلووات ساعت در حال حاضر حدود 30 سنت برای من هزینه دارد. بنابراین من دارم 103 یورو در هزینه های برق صرفه جویی می شود. قیمت سیستم من 800 یورو است. پس از هشت سال، این سیستم هزینه خود را پرداخت کرده و با عمر مفید حدود 25 سال، 17 سال دیگر به تولید برق رایگان ادامه خواهد داد. اگر قیمت برق همچنان افزایش یابد، نیروگاه بالکن من خیلی زودتر هزینه خود را پرداخت خواهد کرد. در هر صورت، در دراز مدت سود زیادی به دست می آورید. و من به طور کامل از پتانسیل استفاده نمی کنم، همانطور که در زیر می توانید بخوانید.

نیروگاه های بالکن را در eBay مشاهده کنید

آنچه باید در مورد نیروگاه های بالکن بدانید:

جزئیات مهم در مورد منظومه شمسی من

از ژوئن 2021 تا مارس 2022، منظومه شمسی من روی زمین بود و اغلب در سایه بود. از زمانی که صفحه‌های خورشیدی را آویزان کردم (تصویر عنوان را ببینید)، بازدهی از آوریل 2022 بسیار بهتر بوده است. بنابراین من انتظار دارم بازدهی بیشتری در 12 ماه آینده داشته باشم، اما باید مطمئن شوید که برق تولیدی خود را مصرف می کنید. از اکتبر تا فوریه، خورشید به اندازه کافی نمی تابد تا انرژی زیادی تولید کند. آفتاب آنجا کم است و درخت بزرگی هم سر راه من است که سایه اش از حدود ساعت 3 بعد از ظهر روی صفحات خورشیدی می افتد. بنابراین اگر هیچ سایه ای ندارید، مطمئناً می توانید از ساعات آفتابی بهتر استفاده کنید.

این مهمترین درس برای من است: تراز کردن نیروگاه بالکن به درستی بسیار مهم است. هر چه خورشید بیشتری بگیرید و سپس در واقع از انرژی استفاده کنید، چنین سیستمی ارزشمندتر است. اما حتی اگر شرایط به اندازه شرایط من ایده آل نباشد، یک سیستم خورشیدی کوچک با پلاگین ارزشمند است. شما فقط باید مکان (مناسب) آن را داشته باشید.منبع