قیمت انرژی در حال افزایش است و زمستان پیش رو وقتی به هزینه ها نگاه می کنند، باعث دردسر بسیاری از آلمانی ها خواهد شد. Stiftung Warentest نشان می‌دهد که کجای خانه‌های برق خانه مخفی شده‌اند که می‌تواند برای شما هزینه زیادی داشته باشد.

از تلویزیون تا ماشین لباسشویی: این وسایل برای شما گران تمام می شود

بسیاری از لوازم خانگی با برق کار می کنند. بر این اساس، با افزایش هزینه های انرژی، استفاده از یخچال، تلویزیون، ماشین لباسشویی، قهوه ساز تمام اتوماتیک و مواردی از این دست گرانتر می شود. برخی از وسایلی که ما هر روز از آنها استفاده می کنیم پشت آنها پنهان می شوند گوزن های قدرت واقعی. اگر آنها را بشناسید و در زمستان گران قیمت پیش رو آگاهانه تر از آنها استفاده کنید، می توانید هزینه ها را کاهش دهید.

بنابراین، Stiftung Warentest مروری بر آزمایش‌های گذشته و دستگاه‌هایی که چیزهای زیادی از سوکت می‌گیرند را شناسایی کرده است:

  • یکی از مصرف کنندگان برق در اکثر خانوارها برق است ماشین لباسشویی. بسته به اینکه مدل شما از برق و آب چقدر مقرون به صرفه استفاده می کند، می تواند تا 60 درصد در مصرف (برق) تفاوت داشته باشد. با محاسبه بیش از ده سال، ماشین های لباسشویی هزینه برق را به دست می آورند بین 855 تا 1345 یورو. به گفته Stiftung Warentest، اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، باید تا حد امکان از برنامه Eco استفاده کنید، زیرا در نهایت نمی خواهید بدون خدمات ماشین لباسشویی کار کنید.
  • بسیار شبیه به ماشین ظرفشویی بیرون به هر حال، هزینه های 10 ساله در اینجا کمی کمتر است، بین 870 تا 1150 یورو. اگر می‌خواهید در مصرف برق صرفه‌جویی کنید، می‌توانید با دست نیز بشویید – مگر اینکه آب گرم شما با برق نیز گرم شود. اما: هنگام شستشو با دست، مصرف آب اغلب بیشتر است.
  • ضروری است، اما متأسفانه در مورد مصرف برق نیز در خط مقدم قرار دارد ترکیب یخچال یا یخچال فریزر. آزمایش فعلی در اواسط سال 2022 به محدوده مناسبی منجر شد: طبق گفته Stiftung Warentest، بین 1100 تا 2000 یورو در مدت 15 سال در دمای اتاق 25 درجه جمع آوری می شود. یک مزیت کوچک پس انداز در ماه های سرد: اگر آپارتمان را کمتر گرم کنید، می توانید انتظار هزینه کمتری برای یخچال نیز داشته باشید.
  • مراقب باش طرفداران توصیه می شود: یک ملخ قدیمی از زیرزمین می تواند شش تا هشت برابر یک ملخ مدرن و کم مصرف در روزها و هفته های گرم گذشته برای شما هزینه داشته باشد. به طراحی هم بستگی دارد.
  • از تلویزیون دستگاه آماده به کار کلاسیک است. هر کسی که چراغ قرمز را در اینجا می‌بیند، در طول سال‌ها برق زیادی می‌پردازد. اما تفاوت های قابل توجهی نیز در عملکرد وجود دارد. از اندازه 65 اینچ، دو برابر دستگاه های کوچکتر گران است. در صورت خرید دستگاه جدید باید علاوه بر سایز به برچسب انرژی نیز توجه کنید.

کسانی که برق خود را تولید می کنند، دست خوبی دارند:

نوارهای برق دوست همه صرفه جویی در انرژی هستند

قانون کلی: اگر می خواهید در مصرف برق صرفه جویی کنید، به دستگاه هایی نیاز دارید که می توانند خاموش شوند یا نوارهای برق. طبق گفته Stiftung Warentest، یک تلویزیون منفرد می تواند تا 17.5 کیلووات ساعت در سال در حالت آماده به کار مصرف کند. با این حال، در بسیاری از خانواده ها، نه تنها یک تلویزیون، بلکه چندین تلویزیون وجود دارد، علاوه بر آن دستگاه های آماده به کار دیگری مانند کنسول های بازی، روترهای اینترنتی یا سیستم های استریو وجود دارد. در مجموع، در اینجا پتانسیل زیادی برای پس انداز پول وجود دارد.