این خودروی برقی همه چیز را متفاوت انجام می دهد

این برند که به خودروهای عضلانی معروف است و اکنون به گروه اروپایی Stellantis تعلق دارد، اکنون این مفهوم را ارائه کرده است. چند ویژگی متمایز وجود دارد که اصلا شبیه خودروهای الکتریکی به نظر نمی‌رسند، اما برای دوج بخشی از هویت برند هستند که نمی‌خواهید بدون آن کار کنید: دوج چارجر Daytona SRT با اگزوز و با گیربکس دستی عرضه می شود.

به نوعی همه خودروهای الکترونیکی یکسان هستند: فاصله بین دو محور طولانی، برآمدگی های کوچک، فضای زیاد، بی صدا و بی صدا، بدون دود اگزوز – لیست ویژگی ها می تواند ادامه یابد. اما آیا این واقعا برای همه مدل های الکتریکی صدق می کند؟ با خودروی مفهومی دوج چارجر دیتونا SRT، شواهد جدیدی برای این موضوع وجود دارد خودروهای الکترونیکی می توانند کارها را متفاوت انجام دهند.

دلایل زیادی وجود دارد که زمان موتورهای احتراقی رو به پایان است:

دوج همچنین به دوستان تعویض دستی فکر کرده است. وجود دارد مدار الکترومکانیکی برای “گیربکس چند سرعته” از شارژر شما نمی گویید چند دوره وجود دارد. ما فقط در مورد نقاط سوئیچینگ از پیش تعریف شده در به اصطلاح انتقال eRupt صحبت می کنیم.

خودروهای الکترونیکی سازگار با محیط زیست، صرفه جویی در منابع و فقط برای افراد سودجو هستند؟ شاید برخی فکر کنند، اما دوج حداکثر با یک خودروی مفهومی جدید، به این تعصبات اعلام جنگ می کند. نتیجه یک استرومر است که عملاً همه چیز را متفاوت از آنچه که ما به ماشین های الکتریکی عادت کرده ایم انجام می دهد.

دوج مفهوم خودروی الکترونیکی را ارائه می‌کند – از جمله اگزوز و مدار

برای سرگرمی بیشتر رانندگی نیز وجود دارد دکمه بوست روی فرمان بر اساس “سریع و خشمگین” ساخته شده است. رانندگان همچنین می توانند بین چهار حالت رانندگی بهینه شده برای سبک های مختلف مستقیماً روی فرمان جابجا شوند.

فقط یک رویای خودروی الکترونیکی: دوج آن را به مفهوم رها می کند

وسیله نقلیه ای که با باتری کار می کند به لوله اگزوز نیاز ندارد – اما این دقیقاً همان چیزی است که هست. اگزوز شارژر الکتریکی – که فراتزونیک محفظه اگزوز نامیده می شود – بر این اساس مسئول حذف گازهای خروجی نیست. در عوض پشت سر پنهان می شود یک ماژول صدای غنی از جمله تقویت کننده. این باید صدای معمولی Dodge را تضمین کند که در غیر این صورت از موتور بدنام Hellcat می آید. طبق گفته Stellantis، Charger در راه است کر کننده 126 دسی بل – درست مانند مدل های احتراق.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و 6000 یورو جایزه بگیرید

تنها عیب شارژر الکتریکی: Stellantis هیچ شکی در آن باقی نمی گذارد خودروی الکترونیکی دوج برای فروش در دسترس نخواهد بود. این خودروی مفهومی تنها برای هموار کردن راه به سوی عصر الکتریکی برای این برند در نظر گرفته شده است. برخی از ویژگی‌ها را می‌توان در مدل‌های دیگر دوج در آینده یافت. اما چه کسی می‌داند که به همین منوال خواهد ماند یا نه: Polestar به تازگی خودروی مفهومی سابق خود را به عنوان مدل تولیدی بعدی انتخاب کرده است.منبع