حداقل 85 برنامه اندروید و iOS تحت تأثیر قرار گرفته اند: همانطور که محققان امنیتی گزارش می دهند، یک بدافزار کاذب در اینجا لانه کرده است. آنها قبلا میلیون ها بار دانلود و نصب شده اند. گوگل و اپل قبلاً این برنامه ها را از فروشگاه های برنامه خود حذف کرده اند.

اندروید و iOS: بدافزار جدیدی پیدا شد

محققان امنیت انسانی دارند بدافزار را در تعدادی از برنامه های تلفن همراه پیدا کرد، که می خواستند با کلاهبرداری کلیک به روشی غیرمعمول درآمد کسب کنند. روشی به نام “Scylla” برای بمباران تبلیغاتی کاربران استفاده می شد – گاهی اوقات حتی بدون اینکه متوجه شوند.

بر اساس تجزیه و تحلیل، بدافزار وارد شده است حداقل 75 برنامه اندروید به اضافه “بیش از” ده برنامه iOS ارائه شد. گفته می شود که با هم بیش از 13 میلیون بار دانلود شده اند که نشان می دهد کلاهبرداران کاملاً موفق بوده اند. هم گوگل و هم اپل به عنوان اپراتورهای اپ استور، از سوی Human Security از برنامه ها مطلع شده اند. آنها دیگر در دسترس نیستند، بنابراین نمی توانند آسیب بیشتری وارد کنند. باید تا حد زیادی به بازی ها عمل می کرد.

برنامه هایی که بیشترین دانلود را دارند دارای نام هایی مانند “Super Hero-Save the World!”، “Arrow Coins” و “Parking Master”. این سه برنامه به تنهایی حدود 1.5 میلیون بار نصب شده اند. این لیست همچنین شامل برنامه هایی است که تعداد دانلودهای آنها قابل تعیین نیست (منبع: امنیت انسانی).

در ویدیو: چگونه از گوشی اندرویدی خود در برابر بدافزار محافظت کنیم.

برنامه های بدافزار با تقلب کلیک آزار می دهند

اگر یکی از برنامه های آلوده روی گوشی هوشمند نصب شده باشد، کاربران باید انتظار داشته باشند که تبلیغات به طور ناگهانی در صفحه اصلی ظاهر شود. کمتر آزاردهنده است، اما مضر است تبلیغات نامرئی در پس زمینه. کاربران از این چیزی دریافت نمی کنند. این بدافزار کلیک روی تبلیغات را برای کسب درآمد شبیه سازی می کند.