ایالت فدرال بعدی بودجه منظومه خورشیدی کوچک را آغاز می کند

برای دریافت کمک هزینه 200 یورویی باید شرایط خاصی رعایت شود. به عنوان مثال، باید یک سیستم بالکن PV پلاگین باشد که مطابق با استانداردهای VDE. کامل‌ترین مجموعه‌هایی که می‌توانید بخرید انجام می‌شوند. با این وجود، باید مطمئن شوید که علامت CE، حفاظت NA و غیره در دسترس است تا بودجه را نیز دریافت کنید. همچنین باید سامانه را در اپراتور شبکه ثبت کرده و در رجیستر اصلی داده بازار ثبت کنید. این نیز در واقع استاندارد است.

از ابتدای سال 2023، هیچ مالیاتی برای سیستم های خورشیدی و اجزای آن پرداخت نمی شود. این امر در مورد نیروگاه های بالکن نیز صدق می کند. به همین دلیل، آنها بسیار ارزان تر شده اند. اگر پس از آن از شهر، منطقه یا ایالت یارانه بگیرید، سیستم خیلی زودتر به سوددهی می رسد. بنابراین قبل از خرید، بررسی کنید که آیا برنامه های مالی دارید یا خیر.منبع یک نیروگاه بالکن حتی با بودجه بسیار ارزشمندتر است:

مالیات بر فروش سیستم های خورشیدی حذف شده است

بنابراین اگر قیمت ها به شدت کاهش یابد، راهی برای گردگیری رایگان نیروگاه برق بالکن ندارید. شما حداکثر نصف آن را دریافت می کنید. شما می توانید تمام جزئیات را در اینجا در صفحه ویژه برنامه بودجه “حفاظت از آب و هوا برای شهروندان” بیابید.

نیروگاه های بالکن برای بسیاری از مردم بیشتر و بیشتر جالب می شوند. این نه تنها به شما این امکان را می دهد که در زمان هزینه های بالای انرژی برق تولید کنید، بلکه به طور فزاینده ای به شما یارانه می دهد هنگام خرید آن. در نتیجه، یک منظومه خورشیدی کوچک اکنون برای بسیاری از مردم ارزش بیشتری دارد.

Schleswig-Holstein نیروگاه های بالکن را ترویج می کند

شما باید مراقب سایر داده ها باشید. حداقل 250 وات و حداکثر توان 600 وات امکان پذیر است. توان خروجی اینورتر به حساب می آید. همچنین باید خودتان حداقل 400 یورو برای چنین مجموعه ای پرداخت کرده باشید تا بتوانید 200 یورو کامل را دریافت کنید. که یارانه دولتی فقط 50 درصد و حداکثر 200 یورو. دو مثال:

  • یک سیستم خورشیدی 350 وات به قیمت 300 یورو خریدم. پشتیبانی شما: 150 یورو
  • من یک سیستم خورشیدی 600 وات را به قیمت 650 یورو خریدم. بودجه: 200 یورو
مکلنبورگ-وسترن پومرانیا با 500 یورو راه را نشان داد و اکنون شلسویگ-هولشتاین نیز با 200 یورو از این راه پیروی می کند. دومین ایالت فدرال در آلمان برنامه یارانه ای را برای نیروگاه های برق بالکن آغاز کرده است. از 16 ژانویه 2023 می توانید برای تامین مالی اقدام کنید. سیستم‌های خورشیدی کوچکی که قبلاً خریداری شده بودند، به بازار آمدند. فقط کسانی که از این تاریخ سیستمی را خریداری می کنند می توانند از آن استفاده کنند کمک هزینه 200 یورویی را تضمین کنید.