پلیس توانست سه سارق تلفن همراه را در ایستگاه اصلی قطار شهر کلن دستگیر و دستگیر کند. به نظر می رسد آنها در ترفند چتر تخصص دارند.

در حوالی شب سال نو، خلق و خوی پر شور است، بسیاری از مردم در تعطیلات هستند، دوستان و اقوام را ملاقات می کنند – و فراموش می کنند که جیب برها استراحت نمی کنند. آنها حتی از عوامل حواس پرتی و شلوغی و شلوغی استفاده می کنند تا کلاهبرداری های خود را از بین ببرند.

سه مرد و یک چتر: در حال سرقت تلفن همراه در کلن دستگیر شدند

افسران پلیس فدرال گروه جست و جو و تحقیقات جیب بری (FEG TD) روز جمعه (30 دسامبر 2022) متوجه سه مرد میانسال در ایستگاه اصلی کلانشهر راین شدند. اینها یک زن را از ایستگاه قطار تا مرکز شهر کلن تعقیب کردند. در میان جمعیت خرید، سه نفر کلاهبردار سپس چرخش کردند ترفند چتر به: یکی خود را تسلیم کرد جلوی زن و چتری را دراز کرد که همراهش بود صفحه حریم خصوصی بر. دو نفر دیگر دور هم جمع شدند پشت سپس از کنار بانوی 36 ساله، یکی از آن دو عمدا دستش را به جیب کت او برد تا تلفن همراه را بدزدد. کارمندان دولت کلن در محل زدند، سه سارق تلفن همراه در ابتدای سال در بازداشت بودند. آنها برای پلیس شناخته شده بودند (منبع: مقر پلیس فدرال در سانکت آگوستین). زن متعجب موبایلش را پس گرفت.

پلیس فدرال نسبت به سرقت تلفن همراه هشدار داد (منبع تصویر: IMAGO / Panthermedia)
زنجیر تلفن همراه با کابل مارپیچ انعطاف پذیر

زنجیر تلفن همراه با کابل مارپیچ انعطاف پذیر

ممکن است قیمت در حال حاضر بالاتر باشد. قیمت از 2023/07/01 18:50

پلیس فدرال نگفت که دزدان چند بار در گذشته از این کلاهبرداری استفاده کرده اند. با این حال، این ترفند ظاهرا ساده است و می تواند به سرعت و عملا در هر مکانی اجرا شود. چتر باز شده نه تنها به عنوان یک انحراف، که قربانی را هدف قرار می دهد، اما همچنین به طور موثر از شاهد شدن دیگر رهگذران منطقه جلوگیری می کند – بالاخره آنها نمی بینند که همدستان پشت صفحه نمایش به جیب خود می رسند. حتی دوربین های مداربسته در مکان های عمومی به معنای واقعی کلمه این گونه می شوند “سپردار”، زیرا عمل واقعی پنهان است.

بنابراین قانون این است: در شلوغی و شلوغی (مرکز خرید، ایستگاه قطار، فرودگاه) چشمان خود را باز نگه دارید – به خصوص زمانی که شخصی ناگهان چتر را باز می کند. این می تواند یک انحراف عمدی باشد که شروع به سرقت تلفن های همراه و سایر اشیاء قیمتی کند.