گوگل دستورالعمل های انجمن را برای نظرات YouTube سخت تر کرده است. هرکسی که بدرفتاری می کند باید انتظار محرومیت 24 ساعته در آینده را داشته باشد. این پلتفرم همچنین می‌خواهد اقدامات قوی‌تری علیه نظرات هرزنامه انجام دهد و به یادگیری ماشینی متکی است.

یوتیوب از خط مشی نظرات جدید رونمایی کرد

یوتیوب می‌خواهد اقدامات قوی‌تری علیه نظرات خصمانه زیر ویدیوهای این پلتفرم انجام دهد. دستورالعمل های جامعه اکنون برای این تنظیم شده است. آنجا به صراحت می گوید که مثلاً نظرات توهین آمیز منجر به ممنوعیت می شود توانا بودن. اگر کاربران رفتار نادرست داشته باشند و “چند نظر توهین آمیز” بگذارند، باید به مدت 24 ساعت از عملکرد نظر حذف شوند.

به گفته گوگل، آزمایش‌ها نشان داده است که چنین مهلت زمانی می‌تواند در منصرف کردن کاربران از نظرات سمی بیشتر موفقیت‌آمیز باشد. پس از ممنوعیت، کاربران کمتر به نقض دستورالعمل های انجمن ادامه می دهند. اما عملکرد در ابتدا وجود دارد فقط برای نظرات انگلیسی در دسترس. در ماه های آینده به سایر زبان ها نیز تعمیم خواهد یافت.

از آنجایی که به گفته گوگل، سیستم های خود “همیشه درست نیستند” به کاربران این فرصت داده می شود تا از بلوک موقت استفاده کنند برای گذاشتن بازخورد. Google باز می‌گذارد که آیا می‌تواند چنین مهلت زمانی را زودتر پایان دهد یا خیر.

این ترفند باعث می‌شود نپسندیدن‌های YouTube دوباره قابل مشاهده باشد:

یوتیوب با نظرات اسپم مبارزه می کند

گوگل می‌خواهد نه تنها در برابر نظرات خصمانه افراد، بلکه در برابر هرزنامه‌های خودکار نیز اقدامات قوی‌تری انجام دهد. برای تشخیص بهتر این گوگل به مدل های یادگیری ماشینی متکی است. ربات های مزاحم نیز بهتر است از چت های زنده با ویدیو حذف شوند. به گفته گوگل، بیش از 1.1 میلیارد کامنت اسپم در شش ماه اول سال 2022 از این پلتفرم حذف شده است (منبع: گوگل).