با انبوهی از عملکردها و ویژگی های جدید iOS 16 فعلی، ممکن است در برخی مواقع مسیر را از دست بدهید. این یکی دیگر از دلایلی است که اپل هر از گاهی نکات کاربردی و گاهی واقعا مبتکرانه را به ما یادآوری می کند. از قبل می دانستید؟ با آیفون و آی‌پد، می‌توانید تمام رمزهای عبور وای‌فای را که دستگاه‌هایتان قبلاً به آن‌ها وصل شده‌اند، نمایش دهید.

سیب

اپل مرتباً ویدیوهای خود را با نکات و ترفندهایی برای آیفون و آی پد منتشر می کند. آخرین توصیه: گذرواژه‌های وای‌فای را جستجو کنید، آن‌ها را بخوانید و برای ارسال آن‌ها را کپی کنید. همه اینها اکنون با آیفون دارای iOS 16 و iPad دارای iPadOS 16 نیز کار می کند.

آیفون و آیپد با iOS 16: پسوردهای وای فای را به این ترتیب پیدا می کنید

کاربران مک سال هاست که این ویژگی را می شناسند، جایی که امکان مشاهده رمزهای عبور WLAN از طریق زنجیره کلید macOS وجود دارد. این به روشی مشابه iOS 16 و iPadOS 16 عمل می کند. اما دقیقاً چگونه؟ اپل این را در ویدیوی همراه فاش می کند:

مشاهده رمزهای عبور وای فای در آیفون و آیپد

به طور خلاصه: پس از ورود به پنجره وای فای آیفون و آیپد (تنظیمات > وای فای) می توانید رمز عبور شبکه وای فای را که در حال حاضر به آیفون یا آیپد متصل است، مشاهده کنید. روی “i” کوچک در دایره ضربه بزنید و سپس در منوی زیر آیتم بالایی “رمز عبور” را انتخاب کنید. اکنون انتشار از طریق لمس یا Face ID انجام می شود و رمز عبور قبلاً به عنوان یک نام واضح نمایش داده می شود. در عین حال، این را می توان با استفاده از دکمه ای که ظاهر می شود کپی کرد و بنابراین به اشتراک گذاشته یا منتقل شد – عملی.

و چگونه می‌توان فهرستی از شبکه‌های بی‌سیم و رمزهای عبوری که آیفون یا آی‌پد قبلاً به آن‌ها وصل شده بود، دریافت کرد؟ خیلی راحت. در منوی WLAN روی “ویرایش” در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید ضربه زدن. اکنون انتشار بلافاصله از طریق Touch ID یا Face ID انجام می شود و لیستی با WLAN های شناخته شده نمایش داده می شود. مانند قبل، می توانید رمز عبور را با ضربه زدن روی “i” کوچک دریافت کنید.

وقتی دوست اندرویدی دوباره می پرسد

اگر می‌خواهید رمزهای عبور وای‌فای را خارج از فضای اپل ارسال کنید، بسیار مفید است. همه کاربران اندروید از شما تشکر خواهند کرد. از طرف دیگر، کاربران آیفون و آیپد، همانطور که در این مقاله توضیح داده شد، به راحتی می توانند رمز عبور فعلی خود را به اشتراک بگذارند.