اپل منو بیرون می کنه پس چی؟!

نکته نهایی برای من: با توجه به افزایش اخیر قیمت iPad، Air 2 قدیمی برای مدتی در آینده با من خواهد بود – یک چیز خوب و در نهایت حتی واقعاً پایدار.

افکار من برای آخر هفته: هدف این ستون فراهم کردن خوراکی برای تفکر و انعکاس «سیل خبری» هفته در پایان است. مجموعه کوچکی از مقالات قبلی در ستون:منبع

iPadOS 16: ویژگی های جدید اپل

iPad Air 2 من نیز اگر بدون iPadOS 16 جدید انجام شود، تمام این الزامات را برآورده می کند. می دود و می دود و می دود. کاش الان کمی بیشتر حافظه داشتم. مشکلی که هیچ به روز رسانی سیستمی در دنیا به من کمک نمی کند. وقتی به اطرافم نگاه می کنم با این عقیده تنها نیستم. چه دوستان و چه خانواده، سناریوی استفاده بسیار شبیه است. علاوه بر این، عملیات جدید اپل با Stage Manager در iPadOS 16 هیچ دستاوردی در دنیای رسانه ندارد. به عنوان مثال، همکاران golem.de حتی آن را “چند وظیفه ای مزخرف” می دانند. بنابراین من واقعاً به چیزی نیاز ندارم.

در مورد آن، همکار و هم رزم ارزشمند من در GIGA، Kaan Gürayer نیز دقیقاً مشتاق ویژگی iPadOS 16 نیست:

کان گورایر

از این به بعد، آی‌پد من باید بدون به‌روزرسانی‌های اصلی اپل کار کند، زیرا مدل من دیگر با iPadOS 16 سازگار نیست. اما آیا این واقعاً بد است؟ اگر صادقانه بگویم نه. در شماره فعلی ستون آخر هفته در GIGA دریابید که چرا من چنین احساسی دارم.

سیب

تنها به همین دلیل، من نباید از اپل به خاطر عدم پشتیبانی از iPadOS 16 عصبانی باشم. اما دلیل دیگری برای آرامش من وجود دارد. راستش من و البته نه تنها خودم، به راحتی و با خوشحالی می‌توانم بدون سیستم جدید کار کنم. این عمدتا به دلیل رفتار استفاده من است. این اساساً تغییر نکرده است.

سال گذشته، می‌خواهم از این فرصت استفاده کنم و از اپل برای حمایت از iPad Air 2 من با iPadOS 15 تشکر کنم. اما اکنون تمام شده است، اپل رشته ها را قطع می کند. iPadOS 16 جدید برای “تبلت قدیمی” من بسیار زیاد است. از این گذشته، هنوز هم آخرین سیستم عامل را در 8 سال گذشته دریافت کرده است و در ابتدا با iOS 8 تحویل داده شد، یک iPadOS اختصاصی حتی به معنای دقیق آن وجود نداشت.

iPad من باید بدون iPadOS 16 کار کند – یک چیز خوب

بسیاری از آن در نهایت فقط یک حقه برای من است:

آی‌پد یک ایستگاه موج‌سواری، تلفن هم‌زمان، کتاب‌خوان الکترونیکی و مبنای پخش موبایلی برای نتفلیکس و شرکت است – نه بیشتر. من به پنجره های شناور یا حتی چند وظیفه ای در نمایشگر تقسیم نیازی ندارم. همچنین ویژگی‌های بازیگوش و کنترل‌های حرکتی وجود ندارد که در نهایت از آنها استفاده نمی‌کنم. من خودم را صرفاً به ماهیت iPad محدود می کنم. حتی اگر اپل بخواهد من و بقیه کاربران را متقاعد کند که خلاف این کار را انجام دهیم، iPad برای من یک ابزار کار نیست و نخواهد ماند، بلکه فقط برای سرگرمی است.

برخلاف Air 2 از همکارم Kaulfuss، iPad Pro 2018 من مدیر صحنه می شود – پس از اعتراضات، اپل شناخته شده است که دست و پا می زند. من واقعا مشتاقانه منتظر این ویژگی بودم، اما پس از یک آزمایش کوتاه می توانم بدون آن کار کنم. همچین کشکی! گاهی اوقات می توان اندازه پنجره ها را تغییر داد، گاهی اوقات نه. گاهی اوقات نوار لغزنده اندازه در سمت راست و گاهی در سمت چپ قرار دارد. این همه معنی ندارد و چیزی جز کاربرپسند است. تا حدی من iPad با فعال کردن Stage Manger شبیه یک تبلت اندرویدی بود: ناسازگار و باگ. نمی توان سرزنش بزرگتری برای iPad وجود داشت. مدیر صحنه تا اطلاع ثانوی دور خواهد ماند.

اپل به ارائه به روز رسانی های امنیتی ادامه می دهد

تنها دلیل قابل درک برای حسادت حذف به‌روزرسانی‌های مرتبط با امنیت است. اما این استدلال نیز به حساب نمی آید، زیرا اپل تنها این هفته چنین به روز رسانی را برای iPadOS 15 با iPadOS 15.7.1 منتشر کرد و در آینده نیز به این کار ادامه خواهد داد. بنابراین من باید ویژگی هایی را که به هر حال به آنها نیازی ندارم، نه حفاظت خود را کنار بگذارم.