معرفی نسخه 12 گیگابایتی RTX 4080 احتمالاً می خواهد Nvidia را از ذهن همه طرفداران سخت افزار پاک کند. با این حال، اکنون سازنده کارت گرافیک تلاش دیگری انجام می دهد و RTX 4080 باریک شده را با نامی جدید با قیمت کمتری به فروش می رساند.

Nvidia

GeForce RTX 4070 Ti: انویدیا کارت گرافیک جدیدی را معرفی کرد

انویدیا ۸۹۹ دلار برای نسخه ۱۲ گیگابایتی RTX 4080 می‌خواست. اما ارائه نسخه کوچکتر 4080 با شکست تمام شد. اندکی پس از اعلام، انویدیا به طرز چشمگیری عقب نشینی کرد و تصمیم گرفت دکمه Unlaunch را بزند و نقشه را در حالت انتظار قرار دهید.

اما اکنون بازگشته است – فقط با نامی دیگر و با RRP کمتر. در جریان زنده CES، انویدیا به طور خلاصه نسخه جدید را ارائه کرد Nvidia GeForce RTX 4070 Ti قبل، که داده های عملکرد آن همان RTX 4080 ذکر شده در آن زمان است. RRP جدید 899 یورو است – بر اساس بیانیه مطبوعاتی رسمی فروش کارت از 5 ژانویه 2023 آغاز خواهد شد.

می‌توانید معرفی رسمی Nvidia RTX 4070 Ti را در اینجا در ویدیو مشاهده کنید:

RTX 4070 Ti: No Founders Edition از Nvidia

این اعلامیه همچنین نشان می دهد که Nvidia بدون نسخه Founders از نقشه ارائه خواهد کرد. بنابراین، افراد علاقه مند باید مستقیماً به دنبال نقشه های ارائه دهندگان شخص ثالث باشند. باید دید که آیا این کارت ها بر اساس قیمت خرده فروشی توصیه شده انویدیا خواهند بود یا اینکه کارت ها در ابتدا بسیار گران تر خواهند بود.

با برچسب قیمت 899 یورو، انویدیا حق دارد زیر قیمت RX 7900 XT و 7900 XTX AMD، اما باید دید عملکرد کارت انویدیا در مقایسه مستقیم عملکرد با مدل های رقیب چگونه است. ما در حال حاضر فرض می کنیم که انویدیا از نظر ردیابی پرتوی جلوتر است، اما چیزهای دیگر را از دست خواهد داد.

کارت های گرافیک پرفروش را در آمازون مشاهده کنید

خود انویدیا می گوید که کارت در درجه اول است به گیمرهایی با مانیتورهای WQHD با نرخ تازه سازی بالا هدایت می کند و حتی سریعتر از RTX 3090 Ti است. باید دید در چه مواردی این اتفاق خواهد افتاد.