الگوی خیاطی چیست ؟ و چرا باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم ؟ مرکز آموزش های خیاطی

اگر مقصود ارائهٔ مقاله برای مخاطبان آن زبان است، باید در نسخه‌ای از ویکی‌پدیا به همان زبان نوشته شود (فهرست ویکی‌پدیاها را ببینید). در غیر این صورت، خواهشمند است ترجمهٔ این مقاله را با توجه به متن اصلی و با رعایت سیاست ویرایش، دستور خط فارسی و برابر سازی به زبان فارسی بهبود دهید و سپس این الگو را از بالای صفحه بردارید. همچنین برای بحث‌های مرتبط، مدخل این مقاله در فهرست صفحه‌های نیازمند ترجمه به فارسی را ببینید. اگر این مقاله به زبان فارسی بازنویسی نشود، تا دو هفتهٔ دیگر نامزد حذف می‌شود و/یا به نسخهٔ زبانی مرتبط ویکی‌پدیا منتقل خواهد شد. نساجی دات کام، یک مجله آنلاین نساجی و با نگاهی وسیع و عمیق به طور پیوسته در حال رصد کردن تحولات این بخش از بازار در سراسر جهان می باشد.

چگونه از الگوی خیاطی استفاده کنیم؟

خیاطی در شمار مهارت هایی محسوب می شود که باید با صبر و حوصله کافی انجام شده و نیاز به ذوق و خلاقیت و البته پشتکار خیاط دارد. خیاطی به دو طریق و روش استفاده از الگو و یا خیاطی بدون الگو قابل انجام است. بسیاری از خیاطان و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، ترجیح می دهند که از روش خیاطی با الگو استفاده کنند، زیرا استفاده از الگوی خیاطی را به دلیل ساده تر شدن کار به روش بدون الگو ترجیح می دهند. به همین دلیل، می خواهیم در این مقاله شما را با الگوی خیاطی و اهمیت استفاده از آن در دوخت لباس آشنا نماییم.

الگوی خیاطی چیست ؟ و چرا باید از الگوی خیاطی استفاده کنیم ؟ مرکز آموزش های خیاطی

زمانی که پارچه را با همکاری نخ و قیچی و سوزن به‌ شکل لباس، پرده یا حتی روبالشی درمی‌آورید، لذت بی‌چون‌وچرایی نصیبتان می‌شود. اگر کمی خیاطی بلدید و بی‌نیاز از آموزش مقدمات خیاطی هستید، در این مقاله رسم الگوی خیاطی را به شما آموزش می‌دهیم. جالب است بدانید که با وجود این که بدن طراحی سه بعدی دارد و دارای طول، عرض و عمق است، الگوهایی که برای تولید لباس مورد استفاده قرار می گیرند دارای طراحی مسطح هستند.

  • تهیه کنید و هر لباسی که می خواهید را بدوزید و در این زمینه هیچ محدودیتی نداشته باشید.
  • الگوهای آماده، معمولاً چند سایزی هستند و خطوط آن خیلی به هم نزدیک است، باید خط متناسب با سایز خودتان را با خودکار مشخص کنید، سپس آن الگوی تولیدی را بُرش بزنید.
  • وزن پارچه یکی دیگر از موارد مهمی است که در هنگام خیاطی باید مدنظر داشته باشید.
  • Course دوره رایگان برای ایجاد الگوهای خیاطی خود در فیلم ها ، با جدیدترین تصاویر مد.
  • به همین دلیل حتما یک ماشین حساب خوب در کنار سایر ابزارهای خیاطی بخرید!
  • لباس مذکور را مبنا قرار می‌دهید و از رویش الگویی برای دوخت لباسی شبیه به آن تهیه می‌کنید.

اگر بخواهید دامنی کلاوش بدوزید به ۶ تکه الگوی مشابه هم نیاز دارید که با تکه‌ای از کاغذ الگوی مربوط به بخش کمر به هم‌ متصل می‌شوند. هردوی آنها با خیاطی آشنا هستند و مریم اگر خیاطی بلد نبود نمیتوانست برش و دوخت را انجام دهد پس لطفا اصلا انتظار معجزه از الگوی آماده نداشته باشید. به هرحال باید آشنایی اولیه با خیاطی و دوخت بالاتنه و لقی ها و … داشته باشید. الگو آماده فقط کار شما را سریع‌تر، لذت‌بخش‌تر و حرفه‌ای تر میکند و تنخور لباسهایتان بسیار زیباتر و مزونی میشود.

قبل از این که به توضیحات مرحله ی دوم رسم الگو بپردازیم توجه داشته باشید که ما ادامه ی رسم الگو را روی همان الگویی که در مرحله ی قبل کشیده ایم ادامه خواهیم داد. چون اندازه ی دور باسن بزرگ تر است، این اندازه برای محاسبه ی خط گردن استفاده می شود، ۱۲۶ تقسیم بر ۲ می شود ۶۳، سپس ۶۳ با ۱۰ جمع می شود و حاصل ۷۳ خواهد شد که یعنی طول کادر ما یا خط گردن ۷۳ خواهد شد. با استفاده از سایزهای اماده و یا تغییراتی که می توانید روی الگو ایجاد کنید می توانید الگو را به اندازه های مورد نظر خود تغییر دهید. استفاده از الگو اشتباهاتی که ممکن است در زمان خیاطی به دلیل عدم تمرکز خیاط و یا اشتباه در محاسبات و یا هر گونه اشتباه دیگری که اتفاق بیافتد به حداقل برساند. الگوساز معمولاً یکی از دو روش را برای ایجاد یک الگو بکار می‌برد.

خیاطی هنری است که زندگی فردی را آراسته می‌کند .اگر علاقمند به این هنر هستید مجله خیاطی سیماکده را دنبال کنید. الگوی آماده سایزبندی عموما طرفدارهای زیادی در بین تولیدی های خیاطی ، مزون ها و کسانی که علاقه ای به خیاطی دارند پیدا کرده است. Rse دوره ساخت الگوهای پایه قلاب بافی ، دوخت رایگان و لباس های گلدوزی شده ، جدیدترین مد. چند تکه‌ کاغذ بردارید و برای هربخش از لباس طرحی روی کاغذ بکشید و الگوهایی جداگانه تهیه کنید. اگر طرح لباس آماده را روی یک تکه از کاغذ الگو کشیده‌اید، باید برای بخش پشت لباس هم همان الگو را روی تکه دیگری از کاغذ پیاده کنید.

ویژگی های کاغذ الگو مومی :