در ZDF، عصری در روز چهارشنبه به پایان می رسد: پس از 31 سال، یک افسانه با ایستگاه تلویزیونی خداحافظی می کند. اما بینندگان ZDF آنها را بیشتر از شنیدن می شناسند تا دیدن.

پس از شکست شرم آور مرحله مقدماتی جام جهانی قطر، فوتبال آلمان در آستانه یک تحول قرار گرفته است. الیور بیرهوف، مدیر DFB استعفا داد و به نظر می رسد دوران ستاره های کهنه کار مانند توماس مولر نیز به پایان رسیده است. علاوه بر حرکت های اطراف و میدان، بینندگان ZDF باید برای خداحافظی دیگری آماده شوند.

بلا رتی، مفسر فوتبال ZDF متوقف می شود

چون مفسر فرقه بلا رتی چهارشنبه آینده (14 دسامبر) خواهد بود. برای آخرین بار در مورد یک بازی فوتبال در ZDF نظر داد. مدتها بود که معلوم بود این مرد 65 ساله متوقف خواهد شد. اکنون زمانی که بلا رتی میکروفون خود را قطع می کند، مشخص می شود: پس از بازی نیمه نهایی بین فرانسه و مراکش، کار برای بومی وینی تمام شده است. بلا رتی از ساندرو واگنر، کارشناس فوتبال و مربی Unteraching حمایت می‌شود (منبع: Kicker).

از سال 1991 Béla Réthy در مورد مسابقات فوتبال برای ZDF نظر می دهد. رتی همچنین در مورد 7 بر 1 فوق العاده تیم ملی آلمان مقابل برزیل که راه را برای قهرمانی جهان در سال 2014 هموار کرد، اظهار نظر کرد.

حتی بدون بلا رتی، جام جهانی 2022 قطر ادامه خواهد داشت. بازی های باقی مانده روی ZDF اجرا نمی شوند. بازی نیمه نهایی دوم بین آرژانتین و کرواسی برگزار می شود در اول منتقل شدو همچنین فینال یکشنبه. از سوی دیگر، بازی برای رتبه سوم از شبکه MagentaTV پخش خواهد شد.

حس فوتبالی ندارید؟ جایگزین هایی برای ارائه دهندگان جریان وجود دارد:

پوشش مورد نیاز برای هزینه پخش

به عنوان بخشی از سرویس پخش عمومی در آلمان، ZDF نیز در چند وقت اخیر مجبور به تحمل برخی انتقادات شده است. به ویژه، هزینه پخش 18.36 یورو در ماه به طور فزاینده ای مورد سوال قرار می گیرد. اخیراً، FDP پیشنهادی ارائه کرده است که سقفی برای هزینه پخش در نظر گرفته است.