وقتی به خودروهای الکتریکی فکر می کنید، به سرعت به تسلا فکر می کنید. بسیاری از تولید کنندگان مشهور مدت هاست که ابتکارات الکتریکی خود را آغاز کرده اند. با این حال، یکی در حال حاضر با اولین استرومر شروع شده است. این سازنده افسانه ای از پیش مقدر شده است که با خودروهای الکترونیکی دوباره برای خود نامی دست و پا کند: سوبارو با Solterra یک خودروی SUV الکترونیکی را با قیمتی گزاف عرضه می کند.

سوبارو اولین خودروی الکتریکی را به پیست می فرستد

سوبارو با مدل Solterra اولین خودروی الکتریکی خود را در بازار اروپا عرضه کرده است. بر اساس بیانیه ای، این شاسی بلند الکتریکی از نمایندگی ها در دسترس است. قیمت شروع هستند مغرور 57490 یورو از جمله موارد دیگر، برد WLTP تا 466 کیلومتر، شارژ سریع تا 150 کیلووات و توقف شارژ 30 دقیقه ای برای شارژ باتری 71.4 کیلووات ساعتی از 10 تا 80 درصد است. پوشش دوربین 360 درجه و صفحه نمایش لمسی 12.3 اینچی استاندارد است.

یک ماشین الکترونیکی اجاره کنید و یک جایزه زیست محیطی دریافت کنید

دو موتور الکتریکی، هر کدام یکی در محورهای جلو و عقب، سیستم تمام چرخ محرکی را که سوبارو به آن معروف است، ارائه دهد. سال‌هاست که این خودروساز بیشترین خودروهای سواری با چهار چرخ متحرک را در جهان فروخته است، این خودروها به نوعی اسب سرگرمی سنتی سوبارو هستند. این به سوبارو تخصص در عملکردی می‌دهد که مانند گذشته به ندرت با وسیله نقلیه آفرود سبک زندگی به نام SUV مورد پسند قرار می‌گیرد.

Solterra از سوبارو یک معامله نیست، اما مقایسه قیمت با موتورهای احتراقی برای خودروهای الکتریکی بسیار مهم است:

سوبارو سولترا: آیا همکاری با تویوتا ریسک است؟

در واقع، هیچ چیز مانع پیشرفت نیست. اما سوبارو احتمالا باید در این کشور قانع کننده عمل کند. زیرا سوبارو سولترا از پلتفرم e-TNGA با bZ4X تویوتا مشترک است. با این حال، شباهت فنی – و همچنین ظاهراً آشکار – مهر تأیید نیست. شاسی بلند الکتریکی باید در سراسر جهان فراخوان می شد و تولید متوقف می شد زیرا این کار را انجام داد مشکلات شل بودن چرخ ها داد. اخیراً تویوتا دوباره خطا را تحت کنترل درآورده است. بنابراین، شروع بعدی سوبارو می تواند از بین برود – یا اطمینان حاصل شود که هر مشکلی با جدیت بیشتری بررسی می شود.