“از EffEff موفق می شود”! مخفف “ff” – یا تلفظ “Effeff” – به عنوان یک اصطلاح شناخته می شود. اما به چه معنا است؟ در راهنمای خود، ما به معنی و منشأ ضرب المثل “می توانم کاری را خارج از جعبه انجام دهم” می پردازیم.

مشاور
منشأ دقیق عبارت نامشخص است، اما به گذشته های دور باز می گردد.

  • توضیح معمول این است که به دلیل استفاده از زبان است بازرگانان در قرن هفدهم موعدش رسیده. در آن زمان عبارت «فینو» برای «خوب» و «فینیسیمو» برای «خیلی خوب» به کار می رفت. اولی به اختصار «ف» و دومی به «ف» مخفف شد. اگر بتوانید کاری از “ff” انجام دهید، “خیلی خوب” به آن مسلط شده اید.
  • اما می تواند به دنیای موسیقی نیز بازگردد. بنابراین “فورتیسیمو” به معنای “بسیار بلند” و همچنین برای “بسیار قوی” است. در موسیقی هست f برای “فورته” ایتالیایی. در یک زمینه موسیقی، به سادگی به معنای “بلند” است. دوتا متوالی f به معنای “fortissimo” و در نتیجه افزایش صدای بلند – بسیار بلند است. در نت‌های موسیقی، مکان‌هایی را مشخص می‌کنند که باید تا حد امکان با صدای بلند بنوازید. بنابراین، “کمانانچه کردن کسی از افف” (کتک زدن کسی) نیز می تواند از آن ناشی شود.
  • احتمال دیگر به زمان امپراتوری روم برمی گردد. در آنجا مجموعه‌ای از گزیده‌های نوشته‌های حقوقی را «هضم» یا «پندکت» می‌نامیدند. این متون حقوقی رومی فراگیر بودند. پی یونانی (Π) به عنوان مخفف این پاندکت ها استفاده شد. اگر نماد به درستی نوشته شده باشد و نوار افقی دقیقاً در انتهای علامت عمودی قرار نگیرد، شبیه یک علامت است. به بعد. این پاندکت ها گسترده و ثبت آنها دشوار بود. اگر یک محقق حقوقی چیزی از آن بخواند ff، بنابراین از پاندکت ها شناخته می شد، او به عنوان یک متخصص در نظر گرفته شد.
  • این اصطلاح در لاتین نیز وجود دارد. گفته می شود “خارج از جعبه” از عبارت لاتین “ex forma, ex functione” آمده است. پس از آن، اگر بتوانید نه تنها آن را مطابق شکل توصیف کنید، بلکه بدانید که چگونه کار می کند و بتوانید آن را توضیح دهید، از effEff مسلط خواهید شد.

ff: معنی مخفف

اختصارات و ضرب المثل‌ها زندگی ما را آسان‌تر می‌کنند – اما گاهی اوقات سخت‌تر هم می‌شوند، اگر کاملاً نتوانید بفهمید که کسی واقعاً می‌خواهد در یک پیام رمزآلود به ما بگوید. بسته به زمینه، مخفف “ff” می تواند معنای دیگری غیر از “Effeff” داشته باشد.

معنی اصطلاح: “توانایی انجام کاری خارج از جعبه”

  • یه چیزی کنترل از “effeff”. یا دانستن یعنی دانستن آن نیز بدون زحمت در خواب استاد می شد و می توانست هر کاری را به راحتی انجام دهد می فهمد. اگر بتوانید کاری را از ff انجام دهید، آنگاه به راحتی می توانید دانش مورد نیاز خود را بازیابی کنید و کاری عالی انجام دهید.
  • این اصطلاح به صورت “Effeff” یا به صورت مخفف دو حرفی نوشته می شود.
  • برعکس ایجاد «چیزی با آویزان شدن و خفه شدن» است.

منشأ “توانایی انجام کاری خارج از جعبه”

ترکیب حروف “ff” می تواند معانی مختلفی داشته باشد. چند توضیح:

  • پس از یک اپیزود هیجان انگیز یک سریال، اغلب «ادامه دارد» را می خوانید. به عنوان مخفف این، به بعد اکنون اجرا می شود.
  • اگر اثری نقل شود، نویسنده اغلب در مرجع خود از «ff» استفاده می کند. اینجا یعنی آنجا f صفحه زیر برای مثال، اگر «20 ff.» نقل قول شود، منظور صفحات بعدی صفحه 20 است، نه فقط صفحات 20-21 («20 f.»).
  • در زبان رسمی ایتالیایی، درخواست های مقامات قبلاً گنجانده می شد f اگر بعد از این درخواست اتفاقی بیفتد ارائه شود. اینجا باید f مخفف ایتالیایی “fiat” به معنای “اجازه دهید انجام شود”. اگر عریضه در نهایت تایید شد، شد به بعد برای «فیات، فیات» (فوراً).

پیش از این درباره پیدایش «هولا، پری جنگل» توضیح داده ایم.

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر