از CoD تا GTA: 7 بازی منفور که هنوز هم بسیار موفق بودند

در واقع، رتبه بندی بد و اعتراضات خشمگین طرفداران منجر به فاجعه ای در گیشه برای اکثر بازی ها می شود. بازی‌های گران‌قیمت اما نابالغ تولید می‌شوند به این ترتیب تکامل می‌یابند فلاپ های دردناک، گاهی حتی افسانه ای. با این حال، برخی از بازی‌ها ظاهراً از این پویایی مصون هستند – و با وجود انواع رسوایی‌ها، میلیون‌ها نسخه از بازی را می‌فروشند. ما 7 بازی را به شما نشان می دهیم که علیرغم انتقادهای تند، درآمد شگفت انگیزی به دست آوردند.

سه گانه GTA Remaster در پایان سال 2021 با انبوهی از مسائل شرم آور وارد بازار شد – و طرفداران و منتقدان سریعاً موافقت کردند که راک استار موفقیتی را که قبلاً تصور می شد قطعی بود، خراب کرد داشته است. اما در حالی که مجموعه بازی به درستی در هوا پاره شد، این در ارقام فروش منعکس نشد. در عوض، سه گانه بدون عشق بیش از 10 میلیون نسخه فروخته است – موفقیتی عظیم برای Rockstar و Take-Two. (منبع: نکات بازی)

شوتر علمی تخیلی یکی از بزرگترین ناامیدی ها در بازی های ویدیویی در سال 2013 بود، با امتیاز متای 45 و یک امتیاز کاربر رقت انگیز 3.6 زمین خورد. این بازی از هر نظر در حد و اندازه نبود، با هزاران باگ، گرافیک ضعیف، هوش مصنوعی دشمن ناموجود و گیم پلی متوسط. با وجود این، این بازی تنها در سه ماه اول توانست 1.3 میلیون نسخه فروش داشته باشد و در لیست پرفروش‌ترین بازی‌های SEGA سال قرار بگیرد. (منبع: متاکریتیک)

مانند اکثر بازی‌های پس از هزاره در دنیای سونیک، Shadow the Hedgehog واقعاً کسی را برنده نشد – ظاهر emo خجالت‌آور این بازی اکنون در جای خود قرار گرفته است. با گیم پلی اسلحه ناهموار، عملکرد ناکافی دوربین و کنترل های آزاردهنده با هم به متاسکور 45 می رسد. با این وجود، Shadow the Hedgehog توانست 1.59 میلیون نسخه در 6 ماه اول بفروشد. (منبع: SEGA Sammy)

رزیدنت اویل 6 برای همیشه همان بازی خواهد بود که در آن کریس ردفیلد به سنگ برخورد کرد و سریال به طور کامل از ریشه های ترسناک بقای خود جدا شد. با امتیاز متای 60 (PS4) بازی به درستی تنبیه شد و با هارد کات Resident Evil 7 این سری به نقاط قوت خود بازگشت. با وجود انتقادات فراوان، این بازی تا به امروز بیش از 10 میلیون نسخه فروخته است که آن را به یکی از موفق ترین بازی های کپکام در تمام دوران تبدیل کرده است. (منبع: Capcom / Metacritic)

Call of Duty: Ghosts بحث‌برانگیزترین بازی در سری تیراندازی نیست – این اعتبار احتمالاً به بازی انحرافی علمی تخیلی Call of Duty: Infinite Warfare مربوط می‌شود. برای بسیاری، هنوز هم یکی از ضعیف ترین بازی های این سری است. به طور خلاصه: با امتیاز متاسکور 68، امتیاز کاربر 2.2 و گیم پلی متوسط، CoD: Ghosts (PC) یک بازی بود. که حتی تعداد کمی از طرفداران آن را به یاد دارند – اگرچه توانست در مجموع بیش از 28 میلیون نسخه بفروشد. (منبع: Metascore / Statista)

معمولاً بازی‌های ویدیویی نامحبوب به شکست‌های دردناکی در فروش ختم می‌شوند. با این حال، در موارد نادری، ناشران هنوز با آنها ثروت زیادی به دست می‌آورند – ما در اینجا 7 بازی را به شما نشان می‌دهیم که با وجود انتقادهای زیاد، فروش بسیار خوبی داشته‌اند.

با Cyberpunk 2077، CD Projekt Red شکستی را تجربه کرد که اکنون تاریخی به نظر می رسد. انتشار بازی تقریباً بر روی تمامی پلتفرم‌ها یک فاجعه کامل بود و اجرای بهبودها زمان زیادی طول کشید. در حالی که ارتقاء نسل بعدی و سایر وصله ها در حال حاضر در دسترس هستند، خود بازی آنقدرها هم خوب نیست. با وجود این فرود شکم CD Projekt Red RPG بیش از 18 میلیون بار فروخته شد. (منبع: Statista)منبع

با Anthem، BioWare باید یک سرویس زنده جهانی برای EA داشته باشد. در عوض، تیرانداز غارتگر به یک شکست برای توسعه دهندگان و ناشران تبدیل شد، که در نهایت تنها پتانسیل هدر رفت و رویاها را از بین برد – اما هنوز درآمد بیش از 100 میلیون دلار از طریق فروش دیجیتال (یک ماه پس از انتشار در سال 2019). (منبع: SuperData)