نقشه کاراکتر ویندوز یک ابزار مفید برای نمایش تمام کاراکترها و نمادها در یک فونت و برای درج سریع آنها در اسناد، وب سایت ها و غیره است. در اینجا به شما می گوییم که کجا می توانید نقشه کاراکتر را در ویندوز 7، 8، 10 و 11 پیدا کنید.

ویندوز مایکروسافت

علاوه بر الفبای معمولی و اعداد، می توان به تعداد زیادی کاراکتر و نمادهایی که در زندگی روزمره مورد نیاز است از طریق صفحه کلید دسترسی پیدا کرد – اما نه همه آنها. نقشه کاراکتر ویندوز به شما امکان می دهد به سرعت به تمام کاراکترهای ویژه ای که برای نوشتن یک متن خاص نیاز دارید دسترسی داشته باشید.

اکنون میانبرهای صفحه کلید ویندوز و آفیس (کتاب) را در آمازون مشاهده کنید

با نقشه کاراکتر ویندوز تماس بگیرید

سه راه برای دسترسی به Character Map در ویندوز وجود دارد:

 1. کلیک “شروع” و سپس بالا “همه برنامه ها” یا. “پیکان پایین” (ویندوز 8.1).
  ویندوز 7: زیر “لوازم جانبی” → “ابزارهای سیستم” اکنون لینک آن را پیدا خواهید کرد “نقشه شخصیت”.
  ویندوز 8.1 و 10: زیر “لوازم جانبی ویندوز” اکنون لینک آن را پیدا خواهید کرد “نقشه شخصیت”.
 2. را فشار دهید کلید ویندوز پیروزی و بده zeichent آ. اکنون اولین مرحله باید پیوند به “نقشه شخصیت” نمایش داده می شوند.
  نقشه کاراکتر ویندوز جستجو را شروع کنید
  منبع تصویر: GIGA
 3. فشار می دهد پیروزی + آر، اکنون باید پنجره “Run”. بازکردن. اینجا بده charmap را وارد کرده و فشار دهید کلید ورود .
  نقشه کاراکتر ویندوز charmap را اجرا کنید
  منبع تصویر: GIGA

اگر نمی‌خواهید همیشه جدول کاراکترها را فراخوانی کنید، می‌توانید به سادگی با استفاده از ترکیب کلیدهای مختلف یا شکلک و صفحه کلید کاراکترهای خاص، نویسه‌های خاص را وارد کنید، در این مورد بخوانید:

صفحه کلید Cherry KC1000 با صفحه کلید عددی را در آمازون بررسی کنید

از نقشه کاراکتر ویندوز استفاده کنید

اگر نقشه کاراکتر ویندوز را با موفقیت باز کرده اید، اکنون می توانید به تمام کاراکترهای ویژه ای که ویندوز می تواند مدیریت کند دسترسی داشته باشید. در منوی کشویی (بالا) اکنون می توانید فونت مورد نظر را انتخاب کنید و کاراکترهای ویژه احتمالی برای آن نمایش داده می شود.

میانبر صفحه کلید کاراکترهای ویژه نقشه کاراکتر Microsoft Windows
منبع تصویر: GIGA

هنگامی که کاراکتر ویژه را پیدا کردید، به سادگی باید روی آن کلیک چپ کرده و روی دکمه کلیک کنید “انتخاب کنید” کلیک. این کاراکتر یا کاراکترها را در قسمت متن انتخابی قرار می دهد. از اینجا اکنون می توانید نمادها را با دکمه انتخاب کنید “کپی 🀄” در حافظه پنهان بارگذاری شود. اگر می‌خواهید نویسه‌های خاص را در سند یا سایر قسمت‌های متنی خود وارد کنید، فقط باید از آن استفاده کنید میانبر صفحه کلید ctrl + V فشار دهید یا راست کلیک کنید و “Paste” را انتخاب کنید.

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب تر

آیا نمی خواهید اخبار دیگری در مورد فناوری، بازی ها و فرهنگ پاپ را از دست بدهید؟ تست و راهنمای فعلی ندارید؟ سپس ما را در فیس بوک یا دنبال کنید توییتر.