Lidl به دلیل قیمت های پایینش شناخته شده و محبوب است. این تخفیفان در حال حاضر یک آیفون 12 را با 10 درصد تخفیف ارائه می دهد. اما این پیشنهاد اشکالاتی دارد.

سیب

“لیدل ارزشش را دارد” – این شعاری است که رقیب بزرگ آلدی برای تبلیغات در تلویزیون و رادیو و غیره استفاده می کند. در واقع، قیمت‌های تخفیف‌دهنده اغلب چشمگیر هستند، به ویژه در این زمان‌ها که تورم افسارگسیخته است. با این حال، این مورد در مورد آیفون 12 که اخیراً Lidl ارائه کرده است، صادق نیست.

Lidl آیفون 12 را به قیمت 719 یورو به فروش می رساند

آیفون 12 با قیمت 719 یورو از شرکت Lidl در دسترس است (منبع تصویر: Lidl)

این تخفیفان آیفون 12 را به قیمت 719 یورو می فروشد (مشاهده در Lidl). این مدل در رنگ مشکی و با فضای ذخیره سازی 64 گیگابایتی عرضه می شود. طبق گفته Lidl 10 درصد تخفیف وجود دارد، آیفون 12 در حالت عادی با این تجهیزات 799 یورو قیمت دارد. خیلی خوبه، درسته؟ نه کاملا. سه دلیل علیه آن وجود دارد:

  • تخفیف به RRP اشاره دارد، اما در در تجارت آزاد، قیمت آیفون 12 به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. به عنوان مثال، در آمازون، تلفن همراه فرقه با قیمت 668 یورو (مشاهده در آمازون) در دسترس است – و بنابراین حدود 50 یورو ارزان تر از Lidl است.
  • انتظار می رود حدود یک ماه دیگر آیفون 14 معرفی شود. تجربه نشان داده است که این تضمین می کند فشار قیمت بر روی آیفون های قدیمی. آیفون 13 باید پس از عرضه نسل جدید ارزان‌تر شود و این به نوبه خود منجر به ارزان‌تر شدن قیمت آیفون 12 می‌شود.
  • به هر حال ما آیفون 13 را توصیه می کنیم. این پردازنده جدیدتر، عمر باتری قابل توجهی بیشتری دارد و در حال حاضر 128 گیگابایت فضای ذخیره سازی را در نسخه پایه ارائه می دهد. به عنوان مثال، آیفون 13 در حال حاضر با قیمت 829 یورو بدون قرارداد در دسترس است (به Klarmobil مراجعه کنید).

تفاوت مدل های آیفون 13 با یکدیگر به این صورت است:

این آیفون‌ها iOS 16 دارند

هر دو آیفون 12 و آیفون 13 آپدیت iOS 16 را در پاییز دریافت خواهند کرد که شامل یک صفحه قفل کاملاً اصلاح شده با ویجت ها می شود. اما بسیاری از کاربران آیفون با دست خالی می روند. لیستی از آیفون‌های سازگار را می‌توانید در اینجا پیدا کنید: کدام آیفون‌ها iOS 16 را دریافت خواهند کرد؟