ارزان ترین خودروی الکترونیکی: برنده هزینه ADAC

یارانه دولتی برای خودروهای برقی در ابتدای سال 2023 کاهش می یابد، خرید خودروهای هیبریدی پلاگین از 31 دسامبر 2022 دیگر حمایت مالی نمی شود. با توجه به زمان تحویل، در صورت تمایل به خرید یا اجاره خودروی برقی ارزان قبل از پایان سال، عجله کنید. ADAC متوجه شده است که کدام استرومر ارزان‌ترین است.

تحرک

خودروهای برقی ارزان قیمت: موارد هزینه اضافی

ADAC نه تنها به قیمت خرید، بلکه از دست دادن ارزش، هزینه های برق و هزینه های بیمه، تعمیر و نگهداری، کارگاه و لاستیک ها نگاه دقیق تری داشت. که نتیجه بررسی هزینه لیستی از 30 خودروی الکتریکی ارزان قیمت است – جای تعجب نیست که به ویژه خودروهای کوچک عملکرد بسیار خوبی داشتند.

ارزان‌ترین خودروی الکتریکی طبق صورت‌حساب ADAC: داچیا اسپرینگ الکتریک

قیمت خرید ارزان فریبنده است، اطلاعات مربوط به هزینه های جاری اغلب گم نمی شود. حتی اگر خودروهای برقی هزینه سوخت و تعمیر و نگهداری کمتری نسبت به موتورهای احتراقی داشته باشند، تفاوت های آشکاری بین پیشنهادات برقی سازندگان خودرو از نظر وجود دارد. هزینه های اضافی.

امروز، رومانیایی از 22550 یورو در دسترس است (منبع: carwow.de، از 7 سپتامبر 2022)، با حداکثر یارانه 9،000 یورو، مشتریان باید اکنون حدود 13550 یورو گذاشتن …. روی میز. برای داچیای قدرتمند 33 کیلووات (حدود 45 اسب بخار) هنوز باید این کار را انجام دهید ماهانه با حدود 366 یورو محاسبه. این مبلغ شامل هزینه های ثابت، هزینه های کارگاه و لاستیک، هزینه های عملیاتی و استهلاک ماهانه می باشد. برای این کار برد تقریباً 230 کیلومتر و مصرف استاندارد 13.9 کیلووات ساعت در هر 100 کیلومتر بدست می آید.

GIGA توصیه می کند

مقالات جالب ترمنبع

آیا ترجیح می دهید a اجاره ماشین برقیبرای خرید آن، ما 3 پیشنهاد واقعا خوب را برای شما آماده کرده ایم. در اینجا نیز چشمه داچیا بخشی از مهمانی است.

داچیا اسپرینگ الکتریک را در null-leasing.com مشاهده کنید
حتی قبل از ظهور آن، ما یک یا دو چشم به ماشین کوچک داچیا داشتیم. قیمت پایین – تا مارس 2021 – در آن زمان 21790 یورو بود. کمتر از حق بیمه زیست محیطی 9750 یورویی، مینی ماشین برقی 12220 یورو قیمت دارد. این به طور قابل توجهی بیشتر از آن چیزی است که علاقه مندان در زمان عرضه آن انتظار داشتند و هنوز هم ارزان ترین وسیله نقلیه الکتریکی موجود در حال حاضر است.

همکار ما پیتر پنج دلیل پیدا کرده بود که چرا Dacia Spring Electric برای او عالی است. می توانید اینجا بخوانید که چرا شکارچی معامله ما در نهایت مخالفت کرد.

جایگزین هایی برای رهبر ADAC

علاوه بر داچیا، دو خودروی کوچک دیگر در فهرست ارزان‌ترین خودروهای الکتریکی ADAC پیشتاز شدند: Smart Fortwo Coupé EQ و VW e-up! StylePlus. با 60 و 61 کیلووات، هر دو تقریباً دو برابر داچیا قدرت دارند، اما قیمت بسیار بیشتری نیز دارند. اسمارت برای خرید ۲۱۹۴۰ یورو و هزینه ماهیانه ۳۸۹ یورو هزینه دارد. برای ولفسبورگ باید قیمت خرید 26895 یورو و 435 یورو در ماه را کنار بگذارید.