اتوبوس CAN: سرقت ماشین با تلفن همراه قدیمی نوکیا؟

CAN مخفف عبارت انگلیسی “کنترل کننده ی شبکه“. سیستم اتوبوس، سیستم خطی است که برای انتقال داده ها بین واحدهای کنترل داخل خودرو استفاده می شود. به این ترتیب واحدهای کنترل موتور و گیربکس به صورت بی سیم به یکدیگر متصل می شوند.

خوشبختانه، هر صاحب خودرو در معرض خطر نیست. خودروهای جیپ، مازراتی، هوندا، رنو، جگوار، فیات، پژو، نیسان، فورد، بی ام و، فولکس واگن، کرایسلر، کادیلاک، جی ام سی و تویوتا در منوی سارقان قرار دارند. پس اینطور تقریبا تمام صنعت متأثر، تحت تأثیر، دچار، مبتلا.

برای دارندگان خودروهای کاملاً جدید حداقل مقداری دلداری وجود دارد. یعنی اینها هستند رمزگذاری شده توسط کارخانه. اگر دسترسی به اتوبوس CAN بیش از حد طول بکشد، دزدها خیلی داغ خواهند شد. آنها معمولاً اقدام به سرقت را قطع کرده و فرار می کنند. برعکس، این بدان معنی است که هر خودروی قدیمی بدون سیستم اتوبوس CAN رمزگذاری شده می تواند توسط مجرمان هدف قرار گیرد (منبع: Canis Automotive Labs – CTO Blog).منبع

فناوری‌های قدیمی مانند بلوک‌های خراب‌ناپذیر نوکیا و بلندگوهای بلوتوث قابل‌حمل را می‌توان با سیستم‌افزار متناسب با نوع خودروی مربوطه تغییر داد. نتایج وجود دارد در تاریک وب خریدن.

این پیچیده و پیچیده شد سیم کشی با دسته سیم ضخیم جایگزین شد. اتفاقاً این اختراع جدید نیست، زیرا سیستم های اتوبوس CAN بیش از 30 سال است که مورد استفاده قرار می گیرند.

اقدام دزدان: تزریق اتوبوس CAN

اما ابتدا باید یکی داشته باشید ارتباط مستقیم بین دستگاه ورودی و ماشین تولید شدن متأسفانه مجرمان نسبتاً بی رحمانه عمل می کنند و در صورت لزوم از زور برای برداشتن قطعات خودرو استفاده می کنند. معمولاً جلوی اتومبیل شما آسیب می‌بیند، یعنی چراغ‌های جلو و پانل‌ها خاموش، شکسته یا جدا شده‌اند. پشت آن دوشاخه های برق قرار دارد که مجرمان می توانند از آنها برای اتصال دستگاه های ورودی به خودرو استفاده کنند.

بلندگوهای تلفن نوکیا و JBL: استارترهای نامحسوس

دستگاه ها دیگر نمی توانند تماس تلفنی برقرار کنند یا موسیقی پخش کنند، پس از همه، “دستگاه های راه اندازی اضطراری” باید نقطه هزینه تا 5000 یورو همچنین چیزی بیشتر ارائه دهد. گجت ها به صورت آنلاین تحت این نام، به زبان انگلیسی «دستگاه های شروع اضطراری» ارائه می شوند.

سیستم اتوبوس CAN: کدام خودروها دزدیده می شوند؟

این فرآیند باید بتواند اتومبیل ها را در چند ثانیه باز کند و به هیچ اختراع پیچیده ای نیاز ندارد. با به اصطلاح “تزریق اتوبوس CANیک دستگاه ورودی ساده برای تغذیه واحد کنترل خودرو با اطلاعات و دستورات نادرست استفاده می شود. به این ترتیب می توان قفل درها را باز کرد و در مدت زمان بسیار کوتاهی موتور روشن شد.

در بریتانیا، کارشناسان فناوری اطلاعات روش جدیدی را کشف کرده اند که سارقان می توانند از آن برای سرقت خودرو استفاده کنند. یک تلفن همراه قدیمی یا یک بلندگوی بلوتوث اغلب برای فریب دادن سیستم اتوبوس CAN در وسیله نقلیه شما کافی است. در این مقاله خواهید فهمید که اتوبوس CAN چیست، دزدان چگونه دسترسی پیدا می کنند و از کدام خودروها در امان می مانند.

سیستم اتوبوس CAN: چیست؟