سال آینده، آیفون 15 یک تغییر بزرگ برای اپل و مصرف کنندگان خواهد بود. به جای کانکتور لایتنینگ، برای اولین بار در تمام مدل های تلفن همراه اپل، یک پورت USB-C وجود خواهد داشت. اما اکنون معلوم می شود: USB-C با USB-C یکسان نیست، تفاوت هایی وجود خواهد داشت و مدل های ارزان قیمت دوباره کند خواهند شد.

سیب

یک گزارش قابل اعتماد قبلاً در ماه مه منتشر شده بود. بر این اساس، آیفون 15 اولین تلفن همراه اپل با USB-C به جای لایتنینگ خواهد بود. دلیل؟ اتحادیه اروپا اپل را مجبور به تجدید نظر می کند، زیرا از سال 2024 اتصال جدید به هر حال اجباری خواهد بود. آخرین “برو” برای مقررات جدید در ماه اکتبر انجام شد و اپل اکنون به طور رسمی این تصمیم را پذیرفته است و هیچ اقدامی علیه آن انجام نخواهد داد.

آیفون 15: USB-C در همه مدل ها به یک اندازه سریع نیست

طبق آنچه که شایعات می دانند، همه مدل های آیفون 15 از USB-C برخوردار خواهند شد. اما اکنون معلوم می شود که برخی از انواع مشابه هستند و بهتر می شوند، زیرا نوع سریعتر اتصال. این در حال حاضر توسط اینسایدر آگاه اپل گزارش شده است مینگ چی کو. به گفته وی، تنها دو مدل آیفون 15 پرو در واقع از سرعت انتقال سریعتری بهره مند خواهند شد. از طرفی معمولی آیفون 15 و آیفون 15 پلاس بزرگتر همچنین باید با سرعت USB 2.0 (480 مگابیت بر ثانیه) ادامه دهید محتوا در حال حاضر حداکثر با Lightning.

هیچ یک از مدل های فعلی آیفون 14 دارای USB-C نیستند:

از طرفی سریعتر است آیفون 15 پرو و ​​آیفون 15 پرو مکس به. به گفته کو، سرعت انتقال این دو گوشی هوشمند “به طور قابل توجهی بهبود خواهد یافت”. حداقل سرعت USB 3.2 وجود دارد، اگر نه اصلا رعد و برق 3. در نتیجه، داده ها با حداقل 20 گیگابیت بر ثانیه یا حتی 40 گیگابیت بر ثانیه از طریق کابل عبور می کنند. تفاوت بزرگی در مقایسه با 480 مگابیت بر ثانیه مدل های استاندارد. این امر به ویژه در مورد انواع فایل های بزرگتر مانند فیلم ها قابل توجه است.

صحبت از آیفون های آینده است. اپل هنوز این ایده های خلاقانه را اجرا نکرده است:

متخلف اپل

در پایان، این همه تعجب آور نیست. حتی با آی پدها، اپل اخیراً تفاوت های بزرگی ایجاد کرده است. آی‌پد جدید 2022 دارای اتصال USB-C است، اما به حداکثر سرعت USB 2.0 (480 مگابیت بر ثانیه) نیز می‌رسد و بنابراین سریع‌تر از لایتنینگ نیست. از سوی دیگر، آیپد ایر (10 گیگابایت بر ثانیه) و آیپد پرو (40 گیگابایت بر ثانیه) بهتر هستند. در سال آینده به این امر دست یابید اختلاف طبقاتی با اتصالات نیز آیفون.