تامین کنندگان اپل در حال حاضر با تنگناهایی در برخی قطعات آیفون 14 آینده دست و پنجه نرم می کنند. صرف نظر از این، هیچ دلیل فوری برای نگرانی وجود ندارد. پس اپل برای خونسرد ماندن چه می کند؟

سیب

برای آن‌هایی که نمی‌دانند: هفته‌ها، گاهی حتی ماه‌ها، قبل از عرضه واقعی آیفون‌های جدید، تولید در پس‌زمینه بی‌صدا شروع می‌شود. آیفون 14 هم تفاوتی ندارد. مینگ-چی کو، یکی از اعضای داخلی اپل، اکنون ادعا می‌کند که از تنگناهای عرضه در یک یا آن عرضه‌کننده پنل و حافظه مطلع شده است. اما در عین حال کارشناس آرام می شود. با وجود این مشکلات، تولید انبوه و در نتیجه برنامه های انتشار اپل در خطر نیست (منبع: مینگ چی کو).

آیفون 14: اپل می خواهد تنگناهای تحویل را جبران کند

به طور خاص: بخش نمایشگر ال‌جی در حال حاضر مشکل اصلی زنجیره تامین اپل است. اما به گفته Kuo، رقبای Samsung Display و BOE می توانند وارد عمل شوند و شکاف ها را پر کنند. به عبارت دیگر، آنچه ال‌جی در حال حاضر نمی‌تواند ارائه دهد، دو شریک دیگر اپل آن را بر عهده خواهند گرفت. در همین پیام، Kuo همچنین امیدی را برای ال‌جی منتشر می‌کند که رسیدگی و رفع مشکلات آن زمان زیادی طول نمی‌کشد.

با iOS 16، آیفون 14 تبدیل به یک دستگاه پخش مخابره می شود:

اپل امکانات Push to Talk را در iOS 16 توضیح می دهد

Ergo: هیچ چیز مانع ارائه و عرضه آیفون 14 در ماه سپتامبر نمی شود. با وجود این مشکل کوچک، اپل تولید را تحت کنترل دارد. گمانه زنی هایی در مورد ارائه تلفن همراه جدید اپل در 13 سپتامبر 2022 وجود داشت. بنابراین اولین نسخه قابل تصور در 23 سپتامبر خواهد بود، پیش خرید از 16 سپتامبر کاملاً قابل تصور است.

چهار مدل از اپل می آیند

چهار مدل دوباره انتظار می رود. با این حال، هیچ جانشینی برای آیفون 13 مینی وجود نخواهد داشت. در آینده، کوچکترین مدل، نسخه استاندارد با نمایشگر 6.1 اینچی خواهد بود. برای اولین بار، اپل می خواهد یک نسخه استاندارد بزرگتر با صفحه نمایش 6.7 اینچی – به نام آیفون 14 مکس – ارائه دهد. این دو مدل پرو به نوبه خود امسال باید متفاوت تر باشند. به عنوان مثال، فقط آنها باید تراشه جدید A16 را دریافت کنند. بقیه باید به A15 راضی باشند.