آیفون از اتحادیه اروپا معاف است

این برنامه ها هنوز فقط مستقیماً از اپل در دسترس هستند:

اما اتحادیه اروپا تنها اپل را مسئول این نرم افزار نمی داند. چشم پوشی آینده از کانکتور لایتنینگ در آیفون نیز تصمیم گرفته شده است. USB-C در حال تبدیل شدن به یک الزام است و اپل نیز از این روند پیروی خواهد کرد. به احتمال زیاد، آیفون 15 از قبل باید اتصال استاندارد داشته باشد.منبع

طبق اطلاعات فعلی، حتی قبل از اینکه قانون اتحادیه اروپا در مورد بازارهای دیجیتال، که به عنوان “قانون بازارهای دیجیتال” نیز شناخته می شود، به طور کامل اجرا شود. فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین اجازه در آیفون و با آن به اصطلاح “بارگذاری جانبی” توسط برنامه ها فعال شود به عبارت دیگر، نصب برنامه های کاربردی خارج از تعهد فعلی فروشگاه App معتبر (منبع: بلومبرگ).

فروشگاه های برنامه های جایگزین در آیفون در حال حاضر با iOS 17

نسخه فعلی سیستم برای آیفون بسیاری از ویژگی‌های جدید را ارائه می‌کند، اما برنامه‌ها هنوز فقط از طریق فروشگاه App به تلفن همراه وارد می‌شوند:

اپل سال‌ها مقاومت کرده بود، اما اکنون سازنده کالیفرنیایی بالاخره تسلیم شده و در نهایت از مقاومت خود دست می‌کشد – فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین در آیفون در واقع به زودی در دسترس خواهند بود. با این حال، این امر کاملاً داوطلبانه اتفاق نمی افتد. ما می توانیم از کسانی که در اتحادیه اروپا مسئول آزادسازی آیفون هستند تشکر کنیم.

سیب

یک تعهد بزرگ برای اپل. بر این اساس، سازنده با “مقدار قابل توجهی از منابع” برنامه ریزی می کند. این خطر وجود دارد که ویژگی‌های جدید iOS 17 در نتیجه باقی بماند. با توجه به مجازات های احتمالی با این حال، در صورت نقض “قانون بازارهای دیجیتال”، اولویت ها به وضوح تقسیم می شوند. در بدترین حالت، اپل باید تا 20 درصد از فروش جهانی را به خود اختصاص دهد – جریمه هایی تا 80 میلیارد دلار تهدید می شود. برای اپل هم چیز کوچکی نیست.

فروشگاه برنامه تنها تمرکز نیست

طبق گزارش بلومبرگ، اپل در حال کار بر روی دستورالعمل های اتحادیه اروپا است در حال حاضر با iOS 17 برای پیاده سازی و در نتیجه فعال کردن آیفون برای سایر ارائه دهندگان در اوایل سال 2023. در غیر این صورت، سازنده از نظر تئوری تا 6 مارس 2024 فرصت خواهد داشت.

مهم است بدانید: همه اینها ابتدا اعمال می شود فقط برای آیفون در اروپا. با این حال، اگر کشورهای دیگر قوانین مشابهی را معرفی کنند، امکان فروشگاه های اپلیکیشن جایگزین می تواند فراتر از اتحادیه اروپا گسترش یابد. به عنوان مثال، ایالات متحده همچنین در حال بررسی قانونی است که می تواند اپل را ملزم به اجازه “sideloading” کند. بنابراین: اپل فقط باید اساساً پایه فنی را در iOS ادغام کند.

به هر حال: قانون جدید نه تنها باید به فروشگاه های برنامه جایگزین در آیفون منجر شود، بلکه باید به فروشگاه های برنامه جایگزین در آیفون نیز منجر شود باز کردن فناوری های کلیدی بیشتر مانند Messages، FaceTime یا Siri بنابراین در اتاق است. به طور خلاصه، اپل مجبور خواهد شد تا جواهرات خود را با بقیه بازار به اشتراک بگذارد.