آیا می توانید تاری حرکت را خاموش کنید؟

2. در گزینه ها ارائه می دهد حالت گرافیکی در نرخ فریم. گزینه ها را باز کنید، به تب System و سپس به زبانه Graphics بروید. اکنون در حالت عملکرد روی نرخ فریم تنظیم می شود. در نتیجه، نرخ فریم بالاتر است و تصویر کمی روان‌تر از حالت گرافیکی اجرا می‌شود.

حالت عملکرد را روی نرخ فریم در گزینه های Final Fantasy 16 تنظیم کنید.  (منبع تصویر: Screenshot GIGA)
حالت عملکرد را روی نرخ فریم در گزینه ها تنظیم کنید. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

اگر هنگام بازی احساس سرگیجه می کنید یا حالت تهوع، حتما باید استراحت کنی تا بدن شما آرام شود. مطلقاً هیچ فایده ای در تلاش برای بازی با حالت تهوع و تحمل آن وجود ندارد. این فقط آن را بدتر می کند.

3. بسیاری از بازیکنان اغلب بر خلاف حرکت خودکار دوربین کار می کنند. پیش فرض است حرکت خودکار دوربین فعال در جنگ، آنها را خاموش می کند. برای خاموش کردن آنها، دوباره گزینه ها را باز کنید، به تب System و سپس به تب Camera بروید. حالا به پایین اسکرول کنید و گزینه lock on target را غیرفعال می کند. هنگامی که دشمن در خارج از منطقه قابل مشاهده شما قرار دارد، این دیگر به طور خودکار موقعیت دوربین را تنظیم نمی کند.

ویژگی قفل روی هدف را در گزینه های Final Fantasy 16 غیرفعال می کند.  (منبع تصویر: Screenshot GIGA)
ویژگی قفل روی هدف را در گزینه ها غیرفعال می کند. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

همانطور که قبلاً می‌خوانید، عبارت motion blur از انگلیسی گرفته شده است و به معنای چیزی شبیه تاری حرکت است. احتمالاً در بسیاری از بازی‌ها گزینه گرافیکی را مشاهده کرده‌اید، زیرا برخی از بازی‌های دیگر به شما امکان می‌دهند به صورت دستی این ویژگی را خاموش کنید. همانطور که گفتم اما متاسفانه در FF16 نه.

اگر هنگام بازی Final Fantasy 16 احساس تهوع یا سرگیجه دارید، امیدواریم نکات ما مفید بوده باشد. اگر اقدامات دیگری در فروشگاه دارید، لطفاً در نظرات به ما اطلاع دهید!منبع

به این سوال به صورت مختصر و بدون دردسر پاسخ می دهیم: نه، شما نمی توانید ویژگی Motion Blur را در Final Fantasy 16 خاموش کنید.

اما می توانید از قبل از بیماری حرکت جلوگیری کنید. به شرح زیر 3 اقدامات پیشگیرانه می توانید در Final Fantasy 16 بگیرید و تست کنید:

  1. بسیاری از بازیکنان دارای حساسیت دوربین (بسیار) بالا هستند و دوربین را با حرکات ناگهانی حرکت می دهند. را فراهم می کند سرعت دوربین پس چیزی پایین و با حرکات صاف دوربین. برای تنظیم سرعت دوربین، ابتدا باید دکمه Options را فشار دهید و سپس با استفاده از R2/L2 به تب System بروید. اکنون از R1 برای رفتن به تب Camera استفاده کنید، جایی که می توانید حساسیت را تنظیم کنید.
در گزینه های Final Fantasy 16 باید سرعت دوربین را کم کنید.  (منبع تصویر: Screenshot GIGA)
شما باید سرعت دوربین را در گزینه ها پایین بیاورید. (منبع تصویر: Screenshot GIGA)

نکته خواندن

بنابراین این اصطلاح مشخص کننده ویژگی است که مسئول تار شدن تصویر است. در حالی که اشیاء ثابت و غیر متحرک در یک تصویر واضح باقی می مانند، خطوط در پس زمینه در همان تصویر هنگام حرکت دوربین محو می شوند.

کریستوفر بانر

اقدامات پیشگیرانه در برابر بیماری حرکت

Final Fantasy 16 منتشر شد و البته بازیکنان زیادی در حال بازی کردن آن هستند. با این حال، ویژگی motion blur به قدری قدرتمند است که برخی افراد حالت تهوع دارند. این سوال را ایجاد می کند که آیا گیمرها می توانند تاری حرکت را خاموش کنند یا خیر. ما به شما پاسخ خواهیم داد و نکات دیگری را برای جلوگیری از بیماری حرکت ارائه خواهیم کرد.

فاینال فانتزی 16

آیا می‌توانید motion blur را در Final Fantasy XVI غیرفعال کنید؟