آیا قبلا می دانستید؟ این همان چیزی است که “i” در آیفون در واقع مخفف آن است

چرا آیفون حتی آیفون نامیده می شود؟ حروف کوچک “i” در پایان به چه معناست؟ هرکسی که فکر می‌کند تا الان می‌داند، احتمالاً در اشتباه است، زیرا تمام حقیقت اکنون تقریباً فراموش شده است. اگر می خواهید بدانید اما نمی خواهید مقاله کامل را بخوانید، فقط ویدیوی بالا را تماشا کنید.

در واقع، بدیهی است که نامگذاری جهانی اپل با اولین iMac در سال 1998 آغاز شد – iMac، iPod، iPhone و iPad. در واقع درست است، اما «i» کوچک در همه چیز به چه معناست؟

شایان ذکر است: “i” در آیفون فقط به معنای “اینترنت” نیست.

یکی دو کاربر اپل فکر می‌کنند که جواب را می‌دانند و همزمان فریاد می‌زنند: اینترنت! به درستی. شبکه جهانی وب در آن زمان به تازگی شروع به کار کرده بود و iMac سکوی پرتاب عالی بود. اما این سوال هنوز به طور کامل پاسخ داده نشده است. چیزی که فراموش شد «من» کوچک بود که معانی دیگری داشت.

استیو جابز با معرفی اولین iMac، معانی زیادی از حروف کوچک “i” را آشکار می کند – که بار دیگر در آستانه فراموشی بود (منبع تصویر: اپل)

استیو جابز، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل قدیمی اپل، هنگام نمایش iMac توضیحاتی را برای این پیام کوچک فاش کرد. بنابراین می توانید اصطلاحات اضافی زیر را به زبان انگلیسی بخوانید: فردی، راهنمایی، اطلاع رسانی، الهام بخش. در آلمانی، تقریباً: فردی، راهنمایی، اطلاعات، الهام. در ابتدا قرار بود iMac مخفف همه اینها باشد، اما بعداً حرف “i” به سادگی برای سایر محصولات تا به امروز پذیرفته شد. این برند تا به امروز تبدیل به نام تجاری بی‌گمان اپل شده است.

چه کسی می تواند آن روز ژانویه 2007 را فراموش کند؟ در ویدئو برای دیدن معرفی اولین آیفون – انقلابی در آن زمان:

استیو جابز اولین آیفون را در سال 2007 معرفی کرد

“من” دیگر آینده خوبی ندارم

اما در سالهای اخیر اپل کمتر و کمتر از آن استفاده می کند. به عنوان مثال، iWatch یا iTV وجود ندارد. در عوض، ما از Apple Watch و Apple TV لذت می بریم. iTunes اکنون کم و بیش مدفون است، اما Apple Music وجود دارد. اما آیفون احتمالا همچنان آیفون نامیده می شود و نه اپل فون – ما از این موضوع کاملا مطمئن هستیم.

آیا از پست لذت بردید؟ ما را در WhatsApp و Google News دنبال کنید و هیچ خبری در مورد فناوری، بازی و سرگرمی را از دست ندهید.

منبع