وزیر کشور فدرال با خواسته او متعهد است یک مقررات در سراسر اروپا آ. در ماه مه 2021، کمیسیون اتحادیه اروپا قبلاً در مورد حد بالایی برای پرداخت های نقدی بحث کرده بود که باید 10000 یورو باشد. اما از آن زمان تاکنون هیچ دستورالعمل جدیدی در این زمینه صادر نشده است.

در مصاحبه ای، نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال (SPD) خواستار یک سقف حداکثر 10000 یورو برای پرداخت نقدی اعمال خواهد شد. یک پیشنهاد قانونی مشخص هنوز در دسترس نیست. فایزر موضع خود را با این فرض توجیه می کند که سقف نقدینگی به مبارزه با پولشویی های جنایتکار کمک می کند. محدودیت مربوطه “خطر پنهان شدن دارایی مجرمان” را کاهش می دهد.

در ویدئو: چگونه در هنگام خرید آنلاین در پول خود صرفه جویی کنیم.

اتحادیه اروپا: محدودیت نقدی بسیار متفاوت است

اگر حد بالایی مربوطه معرفی شود، تمام پرداخت های 10000 یورو باید پرداخت شود. به صورت الکترونیکی و در نتیجه قابل ردیابی انجام می شود اراده. به گفته فایسر، “خرید نقدی 30000 یورویی جواهرات یا ساعت باید به زودی به گذشته تبدیل شود” (منبع: BILD.de). پرداخت نقدی به مبلغ نامحدود در حال حاضر امکان پذیر است. اما برای پرداخت بیش از 10000 یورو به صورت نقدی، شناسه باید در آلمان ارائه شود.

هیچ محدودیت کلی برای پرداخت نقدی در آلمان وجود ندارد. اما همانطور که نانسی فایزر، وزیر کشور فدرال (SPD) خواستار آن است، این می تواند تغییر کند. به گفته وی، سقف بالای 10000 یورو می تواند به مبارزه با پولشویی کمک کند. در اتحادیه اروپا قوانین سختگیرانه تری وجود دارد.

پول نقد: تقاضا برای سقف بالای 10000 یورو.